Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet németül tanulni egyedül?...

Lehet németül tanulni egyedül? Mennyire nehéz angol után?

Figyelt kérdés

Most fogok emelt érettségizni angolból, amivel le is zárom (elfelejteni nem fogom, mert használom/hallom folyamatosan)

és arra gondoltam, hogy szeretnék németül tanulni. Eddig nem érdekelt, mert elég csúnya hangzása van, de rájöttem, hogy a jövőm érdekében nem ártana.

Valamivel könyebb, ha már tudok angolul?



2014. ápr. 1. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lebeszélni akarlak róla, mert a német nyelvnek is megvannak a szépségei, de egyedül rettentő nehéz lesz megtanulni, nem lehetetlen, de legalább az alapokat sajátítsd el egy németül tudó/tanuló ismerősödtől, vagy egy tanártól.

Az angol után sem könnyebb a tanulása, mert a két nyelv sokban különbözik. Az angol nem ragoz szinte semmit, míg a németben egyszerüen mindent ragoznod kell (talán ez lesz a legelején a legnehezebb)

2014. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok, csak véletlen elküldtem úgy, hogy még nem fejeztem be.

Mindezek ellenére csak ajánlani tudom, hogy kezdd el tanulni, mert angolul manapság már minden fiatal beszél, és az értékesebbnek fog számítani aki több nyelven is beszél.

Sok sikert a tanuláshoz, ha segítségre van szükséged, akkor tudok küldeni pár segédanyagot privátban. :)

2014. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú köszi a segítséget :D Úgy is csak hónapok múlva kezdem, ezért hátha addigra összekaparok pénzt nyelvtanárra/nyelvtanfolyamra, hogy legalább az alapokban segítsen :D
2014. ápr. 2. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!