Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meg lehetne...

Szerintetek meg lehetne filmekből anyanyelvi szinten angolul?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges?

Vagy legalábbis magasabb szinten?



2014. márc. 6. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert azzal te nem gyakorlod a beszédet
2014. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Anyanyelvi szinten nem de egy felsőfok sikerülhet ha regényeket is olvasol.


10éve angolul nézem a filmeket, 2hónap alatt elolvastam egy 700oldalas regényt és decemberben átmentem az ECL C1-en angolból. Párbeszéd kicsivel 70% alatt sikerült de minden más megvolt 90%.

Jártam magántanárhoz és holnap megyek C2-es vizsgára amit anyanyelvi szintnek szoktak emlegetni(kb egy 14éves angliai szintjével egyenlő tudás)

2014. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Én igaz hogy az alapokat az iskolában kaptam, de a mai napig a sorozatoknak köszönöm a felsőfokú nyelvvizsgámat.
2014. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BringaManó ***** válasza:
55%

Tegyük hozzá, hogy a felső fok azért még messza van az anyanyelvi szinttől. (Vagy tévedek?) Szerintem a kétdésre határozott "nem" a válasz.

A "magasabb szinten" pedig nem tudom, mit jelent, de abban nem hiszek, hogy ha nem beszélsz csak hallgatod, akkor megtanulhatod a nyelvet "magasabb szinten" (max. megtanulhatod "magasabb szinten" _érteni_).

2014. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem, és nem. A kérdések sorrendjében.



Nem úszod meg, hogy gyakorolj, kutass, interaktív legyél. A nyelv nem szivárvány, hogy csak bámulni kelljen. Kommunikációs közeg és eszköz, a kommunikációhoz pedig partner kell, nem bámészkodó.

2014. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Attól függ, hogy a teljesen nulláról indulnál-e?

Ha még soha nem tanultál, de ragaszkodsz a filmekhez, akkor youtube-on vannak alap oktatóvideók, pár perces kisfilmek keretében megtanítja neked az alapokat. A lényeg, hogy gyakorolj, mond utánuk/írd le egy lapra a kifejezéseket. Egyébként én iskolában tanultam meg a (talán középszintet) de igazából a sorozatok nézésével jöttem rá, hogy HOGYAN IS KELLE BESZÉLNI ANGOLUL. Angolul felirattal nézetem.(időnként magyar felirattal is, de mellé töltöttem az angolt, vagy megnéztem, hogy mit jelent a szó, amikor kihallottam, hogy mit mond.)

A lényeg viszont, hogy ne csak megnézz egy részt, hanem elemezd ki. Többször visszajátszani a jeleneteket, mondatokat, hogy halljad hogyan mondja pontosa, aztán megpróbálni leírni. Pl, ezt én úgy kezdtem, hogy anno a Chuckhoz, meg a Losthoz megpróbáltam feliratot gyártani, amikor már ügyesebb voltam. (de persze én tanultam akkor is suliban)


Mindenképpen érdemes angolul filmet nézni, a kiejtésed is fejlődik és a szövegértésed is. Sok sikert és Jó szórakozást hozzá!

2014. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvi szintről, anyanyelvűek mindennapi társaságában álmodhatsz, semmilyen nyelvvizsgával (se C1 se C2) amit itthoni készüléssel és itthoni vizsgáztatókkal tettél le nem mondhatod, hogy anyanyelvi angol tudásod van. Egy 30 éves brit is tuti, hogy vétene "hibákat" egy C2 vizsgán, némelyik talán meg is bukna. Pedig anyanyelvű. Ha pedig kint élsz 10 évet angolok között, az nem jelenti automatikusan, hogy itthon beülsz egy C2 vizsgára és 100%-kal átsüvítesz. Gyönyörű eredményeket lehet itthon elérni, ha az ember elég érdeklődő és elszánt, de egy angol szintjére ha meggebedsz sem tudod feltornászni magad sajna.
2014. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az hogy beszélsz angolul, és felsőfokú nyelvvizsgád van, még nem azt jelenti hogy anyanyelvi szinten beszéled a nyelvet. Nekem a magyar volt így, anyámék tanítottak magyarul meg néztem magyar műsorokat, beszéltem is magyarul, aztán mikor ide kerültem, eléggé lassan estek le a dolgok hogy mit is kérdeznek, magamban folyamatosan fordítottam, mert nem igazán értettem. Idővel belerázódik az ember de az elején nagyon fúra, mert hiába beszélsz egy nyelvet ha nem tudsz úgy gondolkodni, eleinte folyamatosan fordítottam át az angol kifejezéseket magyarra és nem értették, olyankor már nekem is ciki volt, és belekavarodtam, aztán összefolyt minden.
2014. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Azta, ez a kemény, nem a kád széle.
2022. aug. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!