Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam írásbeli fellebbezés?

Dexam írásbeli fellebbezés?

Figyelt kérdés

A tavaszi vizsgaidőszakban voltam komplex vizsgára. A közzétett eredmény szerint az szóbeli sikerült, és az írásbeli szövegértés részénél is meghaladtam a minimális 60%-ot. Sajnos a szövegalkotás feladatrészt teljes egészében értékelhetetlennek titulálták, amit abszolút nem értek.


Túlléptem ugyan a levélnél meghatározott szómaximumot, de a vizsgaleírás szerint ez megengedett. A megadott szempontok alapján dolgoztam ki a feladatot, a végén pedig nem tüntettem fel a nevemet sem, és más eget rengető hibára sem emlékszem.


A szövegalkotás vizsgarész alatt olyan problémám keletkezett, hogy teljesen összezavarodott az időérzékem, mivel nem volt egyetlen óra sem a teremben, így fogalmam sem volt arról, mennyi idő telt el, s mennyi van még hátra a vizsgából. A második fogalmazási feladatot éppen ezért sajnos nem sikerült befejeznem.


Úgy gondolom a teljesen kidolgozott levél értékelését nem zárhatja ki a második feladat hiányos teljesítése.


Nem értem az okot és megfelelő magyarázatot szeretnék, mert bízom a vizsga sikerességében. Újraértékelésért pedig nem szeretnék fizetni, mert nem ilyen jellegű a problémám.

Mi lehet a teendő ez esetben?


2014. máj. 24. 01:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megnézted a dolgozatod? Mert addig felesleges egyébként találgatni.


"A szóbeli, illetve írásbeli részvizsga akkor sikeres, ha a vizsgázó az elérhető maximális 50 pontból

minimum 30 pontot (60 %-ot) teljesít úgy, hogy mindkét vizsgarészben külön-külön minimum 10

pontot (40 %-ot) vagy afölötti eredményt ért el. "


Ezt írja a Dexam szabályzat. Tehát az írásbeli részben az elérhető 50 pontból össze kell szedned 30-at, de minimum 10 pontra kellene sikerülnie a fogalmazásnak is. Mivel bevallottan hiányos az a rész, későn kezdtél neki, így valószínű, hogy nem értél el benne 10 pontot, így az egész írásbelid érvénytelen, még ha a leveled tökéletes is.

Ez van, ilyen az élet. Sajnállak, de ha ez a helyzet, akkor nem tudsz mit tenni, ha fellebbezel, akkor se.

Ez ráadásul kvázi minden nyelvvizsgával így van.

2014. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

"Úgy gondolom a teljesen kidolgozott levél értékelését nem zárhatja ki a második feladat hiányos teljesítése."


Te úgy gondolod? Hát pedig a szabályzat mást mond. Én is most kerestem meg, az első már belinkelte neked. Ha minden feladatban nem értél el legalább 40%-ot, akkor érvénytelen a vizsgarész. Márpedig valószínűleg ebben a fogalmazásos feladatban nem értél el annyit.


1. ki a fene megy úgy nyelvvizsgázni, hogy ezekkel a szabályokkal nincs tisztában?

2. ki a fene megy úgy nyelvvizsgázni, hogy nem visz órát? Oké, ők is sorvadjanak el, amiért nem volt óra (tényleg hihetetlen), de magadnak is érdemes vinni.


Most ezzel mást nem nyertél, csak tapasztalatot, fellebbezni teljesen felesleges. Csak a zsebüket fogod tömni.

2014. máj. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Mindenképpen nézd meg a dolgozatodat, anélkül nem tudunk semmit. Ha két írásfeladat közül egy egyiket jól megírtad, a másik pedig hiányos (az se mindegy, hogy mennyire), az nem értékelhetetlen. Lehetséges, hogy félreértetted a feladatot, azt hiszed, hogy a kiírásnak megfelelően oldottad meg, közben meg mégsem. Igazándiból csak ematt lehetne értékelhetetlen egy feladat, de akkor se mindjárt mindkettő. Nem írtál ceruzával, kéktől eltérő színű tollal, vagy olvashatatlanul? Nem használtál saját jegyzetpapírt? (Gondolom, nem.)

A felettem lévő kioktató válaszok egyáltalán nem relevánsak, egy szó nincs a vizsgaszabályzatban arról, hogy mindkét fogalmazásban el kell érni 40%-ot. A vizsgarész nem azonos a vizsgafeladattal!!

Nézd meg a kijavított dolgozatot, vigyázz: ki ne csússz a 10 napos határidőből, siess, hogy minél előbb sorra kerülj. Majd jelezz itt vissza, kíváncsi vagyok erre a rejtélyre.

2014. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Viszont én nem találtam olyat a vizsgaleírásban, hogy megengedett a szószám túllépése. Nem lehet, hogy jelentősen túllépted, a másikban pedig jelentősen "alullépted", és ez a hiba?
2014. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3. válaszoló, a vizsgarészeket 25 pontos elemenként emlegeti a viszgaszabályzat. A vizsgafeladatok azok, amik 25 pontosak. Minden 25 pontból el kell érni minimum 10-et, és bizony az írásbeli vizsgarészben van kettő darab 25 pontos vizsgafeladat. ha az egyikben nem éred el a 10-et, akkor ugrott az írásbeli.

Ha a kérdező későn kezdett neki és hiányos a feladata, egyáltalán nem alaptalan az, hogy nem szedte össze a 10 pontot (azaz 40%-ot) és így ugrott az egész írásbelije.


Nem lepontozgatni kell meg irrelevánsnak nevezni, hanem értőn elolvasni. MINDEN általam ismert nyelvvizsgán így van. A feladatokban magukban is el kell érni 40%-ot, ezzel akarják elkerülni, hogy legyen olyan készség, amihez nem értesz, olyan feladat, amihez esetleg hozzá sem kezdesz.

2014. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"jelentősen alullépted" anyám borogass! Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy nem csinálta meg a feladatot!
2014. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, most esett le, hogy te külön a fogalmazásról és külön a levélről beszéltél, 3. válaszoló. Mi azt értjük vizsgafeladat alatt (mármint kettőt együtt).

Ott vagyunk eltévedve, hogy a túlteljesített szószám miatt azt gondoljuk, hogy a levél faxán sikerült, pedig ez egyáltalán nem biztos. Mivel sikertelen lett az egész íráskészség rész, ezért feltételezhető, hogy a levél sem lett jó, esetleg valamilyen szabályt szegett meg a kérdező, pl a piszkozattal, tollal kapcsolatban, vagy egyszerűen nem értette jól és nem arról írt, amiről kellett volna. Alullépni (LOL) a szószámot csak úgy lehet, hogy nem írsz semmit. :)

Nekem volt már olyan esetem, hogy valaki iszonyúan magabiztosan jött ki vizsgáról, aztán 23%-ot kapott.


Ahogy én is írtam, meg kell néznie a dolgozatot. Lehet konzultációt is kérni, és talán érdemes is, és addig fellebbezni semmiképp.

2014. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na, kérdező, bár teljesen eltűntél: beadtad a kérelmet a megtekintésre, vagy rájöttél, hogy mit szúrtál el? Igazán méltathatnál minket válaszra!
2014. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden építő jellegű választ. Megkaptam a vizsgaközpont tájékoztatását, miszerint valóban én mulasztottam, ezért nem kerülhetett kiértékelésre a tejesített első feladat sem.


Bár átnéztem a tesztre vonatkozó utasításokat, nem emlékszem, hogy olvastam volna a következőt:


"In this booklet you will find two writing tasks, both of which you must complete. If you do only one task, your exam will not be marked."


Bizonyára csak a vizsgahelyzet okozta izgalmak miatt kerülhette el a figyelmemet.


A feladat elkészítése tehát azt jelenti, hogy el kell érni a minimális szószámot, a második feladatnál pedig sajátos problémáim miatt sajnos ez nem történt meg.


Mindenesetre sokat tanultam az esetből, az elkövetkezendő vizsgára természetesen már viszek magammal órát! :)

2014. jún. 1. 00:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Az tisztességtelen, hogy ezt csak a dolgozatra írják rá angolul. Ennek a vizsgaszabályzatban meg kell jelennie magyarul. Márpedig nincs. A vizsgarész, amiről a szabályzat ír nem azonos a vizsgafeladattal. Vizsgarész az írás, vizsgafeladat azon belül a két szöveg.
2014. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!