Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyikbe érdemes...

Szerintetek melyikbe érdemes inkább belevágnom: spanyol vagy francia?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban németet tanultam, nagyon nem ment, egyáltalán nem érdekelt, így szinte semmi sem ragadt rám. Ha felvesznek arra a szakra, amit szeretnék, akkor latinul kell tanulnom, viszont szeretnék belevágni egy másik nyelvbe és a spanyolon vagy a francián gondolkozom. Az utóbbi nekem sokkal jobban tetszik, szívesen nézek franciául filmeket, bár egy szót sem értek belőle felirat nélkül. :D Viszont sok helyen azt olvasom, hogy a spanyol mennyivel könnyebb, így egy picit elbizonytalanodtam. Tényleg igaz, hogy a francia ennyivel nehezebb? Vagy mindenféleképpen abba vágjak bele, amelyikhez kedvem van?


(Bocsánat a hosszú szövegért. :D)


2014. máj. 25. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

a franciát, hisz az jobban tetszik

több kedved lesz olyat tanulni, ami érdekel is és így jobban is fog menni

2014. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 webnyelv ***** válasza:

Van némi különbség a spanyol és a francia nyelvtan között, de nem igazán billen a mérleg egyik javára sem, kb. egyforma nehéz a kettő.

A kiejtés egyértelműen a spanyolban könnyebb.


A főnevek nemét a spanyolban nagyobb arányban lehet a végződésből kikövetkeztetni, mint a franciában. Viszont a spanyolban eggyel több múlt időt kell ismerni középfokon. A spanyolban több az igerag. A franciában talán többféle névmás (y, en) van, bár a spanyolban meg ott van az el que, lo que, bár az egyszerűbb. A kötőmód kb. egyforma bonyolult mindkét nyelvben. Ja, és a franciában az összetett múlt idő segédigéje kétféle lehet, a spanyolban csak egy. Talán egy lehelettel bonyolultabb a francia nyelvtan, így első ránézésre. De összességében nincs túl nagy különbség a két nyelv nehézsége között (nyelvtan).

2014. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!