Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mi különbözteti...

Az angolban mi különbözteti meg a "the" kiejtését?

Figyelt kérdés

Angol tanfolyamra jàrom és mondta volt 1x a tanárnő csak már elfeljtettem :S

Ugye van amikor d nek ejtjük és van amikor di -nek.

Valahogy úgy van,hogy amikor tárgyas esetben használjuk akkor vagy d vagy di és amikor csak simán mint pl Az USA akkor akkor pedig megint d vagy di ?

Nem tudom mennyire jön át a kiejtés a d vagy di de sztem aki tudja a nyelvet érti,hogy gondolom.



2014. máj. 27. 15:18
 1/4 anonim válasza:

Az, hogy az utána álló szó kezdőbetűje magánhangzó-e.


Pl. The USA. [Di jú esz éj], mert az U betű magánhangzó.

The police. [Dö polisz], mert a p betű mássalhangzó.

2014. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válasz elméletben helyes, csak a példa nem. Az "u betű" nem magánhangzó, két okból is: egyrész, mert a betű nem hangzó, másrészt mert a USA-ben a szó eleji u-t ju-nak ejtjük, a j pedig mássalhangzó. Tehát "dö" (ha már a d-s jelölésnél maradunk, de ugyebár ez nem az) USA. "Di" egg, mert az tényleg magánhangzó. Néha a kiemelésnél, hangsúlyozásnál is lehet "di", de az téged még nem érdekel.
2014. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igen gondolkoztam,hogy írjam ki,hogy dö vagy d de azért mégsem dö-nek ejtjük egy kicsit másképp csak azt nem lehet leírni magyar karakterrel,de attól függetlenül az dö-höz hasonlít.

Amúgy a román nyelvben van egy betű aminek kiejtése pont annak a kiejtésnek felel meg : Ă

Amúgy azért is írtam d-nek,mert ugye a mássalhangzós betűket mintpl. D kétféleképpen is ki szoktuk ejteni vagy d vagy pedig dé (Értitek mire gondolok sztem :D )

Meg amúgy egyik kiejtés sem felel meg a valódi kiejtéshez mivel a th-s szavakat kicsit másképp ejtik amit leírni nem lehet :D

Amúgy én is megtanultam úgy ejteni a szavakat, és sokkal jobb kimondani így minthogy pl 3-nál,hogy trí vagy szrí hanem thrí azzal a th-s kiejtéssel :D

Vagy pedig ugye : There sokan ugye der-nek ejtik de igazság szerint nem helyes csak nagyon hasonló hozzá.

Tudjátok miért hoztam két példát,mert két féle th kiejtés van a sziszegős és a zümmögős :))

2014. máj. 27. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen! Az USA-ban vagy egy hely, talán Tenessyben ahol mindik dit mondanak, Mmeg Írországban se ritka.
2014. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!