Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol. Estoy/está és un/una...

Spanyol. Estoy/está és un/una különbség?

Figyelt kérdés

Csak egy mobilalkalmazáson kerezztûl ismerkedem a spanyollal de van ami nem tiszta. Mikor estoy mikot está? pl Estoy leyendo un libro, ?donde está el coche?, el perro está corriendo. Ami feltünt h az elsô mondatban e/1 estoy van a másik kettõben e/3 está. Akkor harmadik személy+ tárgyesetet fejez ki az está?

És mi van az un/una párossal? pl un hombre y una mujer. olyan mint a he she? férfinek un nõnek una? Magyarázzátok el lécci!

20F



2014. máj. 30. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Estar a főnévi igenév, E/1 estoy, E/3 está. Ez egyébként az egyik létige. A spanyol külön létigét használ az állandó tulajdonságokra, és megint másikat az állapotra, helymeghatározásra. Ez utóbbi az estar (a másik a ser). Dónde está el coche? = Hol az autó? Használják még ezenkívül ezt az igét egy összetett igei szerkezetre (estar + gerundio), ami összetételében is, jelentésében is az angol folyamatos jelenhez hasonlít. Estoy leyendo un libro = Egy könyvet olvasok (most éppen). El perro está corriendo = A kutya fut (most éppen). Nem tudom, tanultál-e angolt, de végül is ez ugyanaz a szerkezet, mintha az angolban azt mondod, hogy "The dog is running".

Az un/una a határozatlan névelő, ugyanaz, mint az angolban az a, an, csak mivel a spanyolban a főneveknek nyelvtani nemük van (mint például a németben), hímnemű főnevek előtt un áll, nőneműek előtt una. Un hombre = egy férfi, una mujer = egy nő.

2014. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyjából értem így elsõre de párszor még átolvasom azért :D

Igen, tanultam angolt, elég jó voltam belôle :)

2014. máj. 30. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Estar: estoy (vagyok), estás (vagy), está (van), estamos (vagyunk), estáis (vagytok), están (vannak).

Ser: soy, eres, es, somos, sois, son.


(Ajánlott cikk: [link]

2014. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Link helyesen: [link]
2014. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kōszi a linket, bár ez csak összezavart :D van olyan érzésem h a mobilomon fogok megtanulni spanyolul, de nem is ez a cél :)

Köszönõm!

2014. jún. 1. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

el perro está corriendo - angol -ing-es alak megfeleloje, folyamatos jelen = estar segedige + ige inges alakja


donde está el coche - sima jelen ido

2014. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!