Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni németül? Tényleg évekbe telhet?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni németül, de sajna nem tudok egy szót sem, a 0-ról kéne kezdenem. Azt mondják nagyon nehéz és évekbe telhet mire az ember megtanul.

Nem tartom a legszebb nyelvnek, inkább nem tetszik, viszont elismerem hogy az angol után az egyik leghasznosabb és legelterjedtebb, főleg külföldi munkák esetén. Ismerőseim mondták érdemes kint Németországban és Ausztriában dolgozni mert a megélhetés sem olyan drága mint mondjuk Angliában.

Én is arra gondoltam hogy akár többedmagammal kimennék német nyelvterületre dolgozni, de ahhoz legalább erős alapfok kell.

De tényleg nagyon nehéz megtanulni németül hogy évek kellenek? Ha igen mennyibe? Hol lehet elkezdeni, egyáltalán vannak fent ingyen online német okító oldalak? Angolból van egy rakat, de németből szinte csak fizetőset találok.

Előre is köszönöm annak aki válaszol! (Angolul amúgy középszinten beszélek, nem tudom mennyire könnyítené meg nekem).



2014. jún. 1. 08:25
1 2
 11/11 Kex-Tex válasza:
Úgy érzem már nem aktuális, de én óvoda óta tanulok németet szóval közel 12-14 éve. Maga a kiejtés része angolhoz viszonyítva sokkal egyszerűbb, mivel pár betűn kíbűl mindent ugyanúgy ejtesz ki ahogy le van írva, itt el is fogytak a könnyebb részek. Alapfok németül szerintem annyira nem vészes , sok szót kell tanulni valami szótanulós könyvből, megjegyezni az alapvető mondatszerkezeteket és megtanulni ragozni a gyakori igéket. A középfok és a felsőfok ami igazán necces, ahhoz én mindenkinek egy jó magántanárt ajánlok ha nem él német nyelvterületen, mivel van pár nyelvtan ami egyszerűen rémálom tanár nélkül, gondolok pl a melléknévragozásra és a passzívra. Ne sajnálja senki a pénzt a nyelvtanárra mert egyrészt a ma már semmi sincs ingyne , legfőképp a tudás, másrészt meg a tanár valósuínü sok időt fog ölni arra hogy megtanuld normálisan a nyelvet.
2021. júl. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!