Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van e köztetek, aki tud...

Van e köztetek, aki tud izlandiul? Hol tanulhatnék ezen a nyelven? Mennyire nehéz? Nyelvtana stb?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az izlandi egy erősen ragozó nyelv; ragozza a főneveket, az igéket, a mellékneveket, a számneveket és a névmásokat. A nyelvtan a német nyelvtanhoz hasonlít, de van néhány olyan lehetőség, ami onnan hiányzik. A szavak nem lesznek ismerősek sehonnan, nemzetközi szavak sincsenek (csak az, amit egyes filmekben esetlegesen felhasználtak).
2010. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok izlandiul, sajnos, de ha jól beszélsz angolul, akkor ajánlom ezt az oldalt:

[link]


Alapszinten talán itt meg tudsz tanulni dolgokat [én próbálgattam már, de sajnos kevés az időm rá és türelmetlen vagyok].


Egyébként ahogy az első válaszoló írta, olyan a nyelv. :) A modern, nemzetközileg használt szavakat gyakran nem veszik át változatlanul, hanem új szóalkotással vonják be a nyelvükbe. Így lesz az elektromosság "borostyánkő-erő" és a telefon valami kötéllel kapcsolatos dolog. ;)

Ha tudsz angolul, néhány szó ismerős lehet, de nagyon messziről.


Ha már tanultál olyan nyelvet, ahol megkülönböztetnek nemeket, sokféle ragozás létezik [pl. német, olasz], akkor ugyan nehéz, de nem tűnik túl ijesztőnek, remélhetőleg.


Sajnos nem hallottam még izlandi nyelvtanárról Magyarországon, Skandinavisztika szakon sem oktatják. Szerintem érdemes az angol és norvég vonalon elindulni először és utána nekifutni valahogy, szerezve egy ottani ismerőst a neten valahol. :)

2010. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Olvasgattam neten és tudom, hogy nem igazán olvasztanak be szavakat a nelvükbe és emiatt most is könnyen megértik az évszázadokról korábban fennmaradt írásos emlékeket. Angolt is és németet is tanulok. Németből valóban ismerős a hímnem, nőnem stb. Találtam pár ragozással kapcsolatos oldalt és első nekifutásra nagyon nehéznek tűnt. Nem adom fel még. : ) Egyébként úgy hittem, tanítanak egyetemen, de ezek szerint csalódnom kell. =(
2010. jan. 2. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!