Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék olaszul tanulni...

Hogyan tudnék olaszul tanulni otthon, tanár nélkül? /bővebben lent/

Figyelt kérdés
Szeretnék nagyjából megtanulni olaszul.Arra nincs lehetőségem hogy tanárhoz járjak.Hogyan tudnám egyedül elsajátítani az alapokat?Tud valaki ajánlani könyvet,amiből lehetne tanulni?Milyen sorrendben kezdjek el tanulni,először szavakat,és csak aztán a nyelvtant,vagy fordítva?
2010. jan. 3. 00:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Sztem nagyon nehéz úgy nyelvet tanulni, főleg az alapoktól, hogy azt senki ne magyarázza el. Mert nem tudod, hogy melyik nyelvtani rész mire épül, nem fogod érteni az összefüggéseket. Én olaszul tanulok már egy pár hónapja, egy nyelviskolában. Imádom ezt a nyelvet, nem is túlzottan nehéz, viszont nem tudtam volna megtanulni ugyanezt tanár nélkül. De ezt te döntöd el. Én leírom a könyv címét, amiből tanulunk: Progetto Italiano.
2010. jan. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!És ebben a könyvben minden olaszul van írva,vagy magyarul is van bennbe?
2010. jan. 3. 08:29
 3/18 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2010. jan. 3. 08:31
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a könyvben egy magyar szó sincs, minden olasz. Van hozzá egy munkafüzet is, a kettőt együtt használva célszerű tanulni.
2010. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

én is progettoból tanultam és a hátuljában van szószedet meg magyarul nyelvtan. a másik könyvünk az a Tanuljunk nyelveket! I primi due passi volt. a tanárunk azt mondta h a progetto jobb.

amúgy én spanyolul tanulok itthon egyedül és hidd el ha kellően elszánt és kitartó vagy menni fog :) ha elakadsz akkor meg ott a google. én a tanuljunk könnyen gyorsan spanyolul c. könyvből tanulok. először néhány alapszó, aztán alapmondatok, majd alapigék és itt jön be a nyelvtan. innentől fokozatosan nehezedő szövegek mindig új nyelvtannal és szavakkal. sztem így jó haladni, nekem az egyetlen bajom h mivel csak hobbiból tanulom kevés időm jut rá a suli mellett :s

2010. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tiltakozom, igenis meg lehet egyedül tanulni az alapjait is :)

Ezt a könyvet javaslom, igaz, hogy régi, de kitűnően magyaráz és 1-2 apróságtól eltekintve a mai olaszra is érvényes, ami le van írva benne.


[link]


Van ennek mindenféle színű kiadása, nemcsak zöld! A lényeg, hogy bele legyen írva, hogy magántanulók számára is alkalmas, ebben pedig benne van. Tudom, mert én is ebből tanultam (egyedül ;) )


Még valami: hogy szokjad a nyelvet, nézz például híradót


[link]


bal oldalon fent van a híradó videója :)

Sok szerencsét hozzá!

2010. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van 1 nyelvtankönyvünk, amiből a nyelvtant nagyon jól meg lehet tanulni, magyarul van, és nagyon érthető, viszont szavakat annyira nem tudsz belőle tanulni, mert csak néhány van benne, de azért leírom: PONS Nyelvtan 3 lépésben. az enyém zöld-kék, nem tudom, hogy van e másféle kiadásban is. azt hiszem, hogy ez van más nyelvekből is, de nem biztos.
2010. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)A Tanuljunk nyelveket!I primi due passi c. könyvben vannak feladatok is,és szószedet is?Vagy ahhoz is külön van a munkafüzet?
2010. jan. 3. 19:23
 9/18 A kérdező kommentje:
Még valami.Ha elkezdem tanulni a szavakat,és a kiejtésnél elakadok,olyankor mi a teendő?Tudom,hogy van olyan táblázat,amiben benne vannak a kiejtési szabályok,de vannak szavak amiknél nem teljesen egyértelmű a kiejtés.
2010. jan. 3. 19:36
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
tankönyvben van szószedet és néhány feladat, de van hozzá munkafüzet is. ha elakadsz kiejtéssel akkor hangos szótár, vagy ha nem akkor írsz ide hogy mondjuk el hogyan kell kiejteni :D amúgy ha megtanulod a kiejtés ismeretlen szöveget is el tudsz olvasni jól (nem úgy mint angolban pl.), max hangsúly gondok lesznek :)
2010. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!