Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalatok az Euro-ny...

Mik a tapasztalatok az Euro-nyelviskoláról? Jól tanítanak, barátságos?

Figyelt kérdés

www.euro-nyelviskola.hu


Személyes tapasztalatok érdekelnének!



2014. jún. 20. 11:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%

A magántanár sokkal drágább, és az ember sokkal hamarabb lefárad, mivel egy emberre hárul a terhelés. Csoportos tanfolyamon belül sokkal több hiba, probléma is előkerül, ezért én a nyelvvizsga-előkészítő tanfolyamban hiszek egyedül. Célzott, vizsga-centrikus tanfolyam, kis létszámban. A többi tanfolyam szinte sajnos csak lötyögés, azt otthon is tudja az ember csinálni, ha megvannak az alapok.

Az Euro-nyelviskolával én is sokat kokettáltam, hogy beiratkozzak hozzájuk, mert nagyon olcsó tanfolyamokat kínáltak, de nekem az időbeosztás sajnos nem volt jó.

2014. jún. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%

<< A magántanár sokkal drágább, és az ember sokkal hamarabb lefárad, mivel egy emberre hárul a terhelés. >>


A 2-3-szor több pénzért 6-8-szor több, csakis rád eső, a te igényeidhez személyesen igazodó tanulóidőt kapsz. Így már érzed az ellentmondást abban, amit te írtál?


"Rád hárul a terhelés" -- de az ég szerelmére, hát erről szól a nyelvtanulás. :D


<< én a nyelvvizsga-előkészítő tanfolyamban hiszek egyedül. Célzott, vizsga-centrikus tanfolyam, kis létszámban. >>


Ez konkrét vizsgára készülés idején lehet előnyos is, de tisztességes nyelvtanulónak a vizsgára készülés 3-4 hónapja teszi ki az egyébként nyelvtanulással töltött idő minimális részét. A nyelvtanulás az alapvetően nem "vizsgára készülés".


<< A többi tanfolyam szinte sajnos csak lötyögés, azt otthon is tudja az ember csinálni, ha megvannak az alapok. >>


Most az akkor baj, ha "terhelnek", vagy az a baj, ha nem? Újabb érthetetlen ellentmondás... :D


Egyébként az, hogy egy tanfolyam milyen, a nyelviskolánál is inkább tanárfüggő. A nyelviskolák felvesznek egy tanárt, aki máskor magántanárként is dolgozik, itt alkalmi szerződéssel. Vagyis uyanazokat a tanárt fogod ki a nyelviskolában is. A nyelviskola a szervezést meg a termet adja, de a pénzügyekben csak egy felesleges plusz rizikófaktor.


<< Az Euro-nyelviskolával én is sokat kokettáltam, hogy beiratkozzak hozzájuk, mert nagyon olcsó tanfolyamokat kínáltak, >>


Kár hogy nem próbáltad ki, lehet hogy saját tapasztalatból már meg tudnád őket védeni ezt a konkrét nyelviskolát, és akkor még én kérnék bocsánatot.


<< de nekem az időbeosztás sajnos nem volt jó. >>


Tudod mi a legjobb a magántanárban? Hogy az időbeosztást te határozod meg. Magántanárt még akkor is találsz, ha hajnali 3-kor akarsz tanulni a csillagos ég alatt!

2014. jún. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
Miért kell megpróbálni valakit meggyőzni arról hogy hülyeséget gondol??? Ezt sosem fogom megérteni, ezek a személyes tapasztalataim. Nem fogom megváltoztatni a véleményemet, mert valaki másként gondolja. :D Viszont elfogadom, hogy valakinek bejön a magántanárhoz járás. 20 évig voltam aktív részese egy nagyon sikeres nyelviskolának, sosem foglalkoztunk magántanítással, mert értelmetlen pénznyelőnek tartjuk.
2014. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%
Folytatva, és a magántanár vigyázott volna a 2 éves gyerekemre is, miközben a férjem dolgozik, vagy hogy? Nagyszülők nincsenek, pofátlanul meg nem sózom rá a szomszédra addig a gyereket. Csak példaként írom, hogy az az óraszám, aminek van értelme egy nyelvtanulásnál, mondjuk szintenként 200 óra, és legyen mondjuk 3-4 szint, magántanárhoz járással egyszerűen nekem és a többségnek megfizethetetlen lett volna! Azért mert magántanárhoz jár valaki, még nem elég negyedannyi órában tanulni a nyelvet, mert mondjuk annyit tud egy magántanárra fizetni. Itt 25 eurót kérnek egy 45 perces óraért, a tanfolyam 8 fős létszámmal meg 3,4 Euró/45 perc volt (ugyanarról a tanárról van szó). Ha valaki olyan penge, hogy csak egy kis vizsgatréningre van szüksége, egy kis rendszerezésre, és nem sajnálja rá a pénzt, akkor persze hajrá.
2014. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
5%

<< Folytatva, és a magántanár vigyázott volna a 2 éves gyerekemre is, miközben a férjem dolgozik, vagy hogy? >>


Miért? A nyelviskola vigyáz a 2 éves gyerekedre?


<< Azért mert magántanárhoz jár valaki, még nem elég negyedannyi órában tanulni a nyelvet, >>


Pedig de. Egész egyszerűen azért, mert azt a negyedannyi időt valóban TE kapod, és nem csak hallgathatod a többi 7-8 csoporttag nyökögését. És azt a szintet, meg pontosan azokat a készségeket célozza meg, ami NEKED kell. Nem az idő egyik felét végigunatkozod, mert az éppen tanultakat már tudod, a másik felében meg zavartan pislogva kapkodod a fejedet, mert azt se tudod, miről van szó, ugyanis azt meg még nem tanultad.



mert mondjuk annyit tud egy magántanárra fizetni. Itt 25 eurót kérnek egy 45 perces óraért, a tanfolyam 8 fős létszámmal meg 3,4 Euró/45 perc volt (ugyanarról a tanárról van szó). Ha valaki olyan penge, hogy csak egy kis vizsgatréningre van szüksége, egy kis rendszerezésre, és nem sajnálja rá a pénzt, akkor persze hajrá.

2014. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
6%

<< Ha valaki olyan penge, hogy csak egy kis vizsgatréningre van szüksége, egy kis rendszerezésre, és nem sajnálja rá a pénzt, akkor persze hajrá. >>


Ezt meg pont én mondhatnám a nyelviskolára :D

2014. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
9%
Tudom, meglepő, de bizony van olyan, hogy van gyermekmegőrzés a nyelvtanfolyamhoz. :) Visszatérve a kérdéshez, én 100%, hogy mentem volna hozzájuk, ha a családi életünkkel összehangolható lett volna.
2014. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
9%

Nekem elég rossz tapasztalatom van!!! Nem olyan csoportba raknak amilyen szintű tesztet írsz. A pénz miatt összevonják a csoportokat és nem azt tanulod, ami a te szintednek megfelelő lenne. (GYŐR-NÉMET)

Ráadásul a tanár sem volt elég felkészült. A könyvből másolta a táblára a nyelvtant.

Kérdem én, valaki foglalkozik is azzal, hogy az én szerződésemben mi áll??????!!!!

2014. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
6%

Hadd mondjak egy pozitív példát is:

Duna nyelviskola a kék metró Újpest-Központ végállomásától kb 3 percre gyalog.

Azzal kezdik, hogy beültetnek az éppen aktuális, szintednek megfelelő órára. Ezután döntsd el, hogy tetszik-e a hely, a tanár, a hangulat... Kínosan ügyelnek arra, hogy teljesítsék is a vállalásaikat, mert tisztában vannak azzal, hogy mekkora a konkurencia. Folyamatosan fejlődnek, már minden hétköznap van angolóra. Az órák nagy része amerikai angolul zajlik, a tanárok csak angolul szólalnak meg, a nyelvtant is inkább konkrét példákkal gyakoroltatják. Ősztől más nyelveket is felvesznek a repertoárba, de az angol tanításuk máris egy sikertörténet.

2014. aug. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
9%

Sajnos nekem nem valami jó tapasztalatom van. Győrbe jártam németre, beraktak egy vegyes csoportba, ahol nem foglalkoztak azzal, hogy milyen tesztet írtam. Ezt tanulod és kész, aztán sokszor csak lestem. A tanár sem volt jó, nem tudta kezelni a vegyes csoportot, a szavakat sem tudta rendesen, a nyelvtant meg a könyvből írta fel a táblára, magyarázni meg végképp nem tudott. A 100 órában pedig többször beszélgettünk magyarul, mint németül. :(

Amúgy aranyos volt és türelmes, de azzal sajnos sokra nem mentem.

2014. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!