Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc vagy ECL? Középfokú...

Telc vagy ECL? Középfokú angol nyelvvizsga!

Figyelt kérdés
Melyik a könnyebb?Suliba kellene nekem a nyelvvizsga, melyiket ajánljátok?
2014. jún. 29. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ECL-en voltam, nekem az bevált. Először nem volt szimpatikus, mert szóbelin másik vizsgázóval kell beszélned, és nem a vizsgáztatóval, de én például az egyik barátnőmmel mentem, mert kijelölhetsz egy másik akkor és ott vizsgázót, ha vele akarsz szóbelizni. Az írásbeli is korrekt, én úgy gondolom.

Azelőtt City&Guilds-szel próbálkoztam, azt viszont nagyon-nagyon NEM ajánlom... Sok ismerősöm meg én is szívta meg vele, hogy a szóbelijét vagy a levélírást lepontozták. Én ott voltam felsőfokúzni először, listeningem 25/30, readingem 26/30, levélírás 17/30, így az végül is megvolt, de a szóbelim nagyon lepontozták, és épp nem sikerült így... Aztán mentem még 1x, és a listening, reading kb. ugyanilyen lett, de akkor a levelemet is annyira lepontozták, hogy az írásbeli is bukta volt. Azt hiszem, hogy 8 pontot adtak a levélre. Azt meg nem hiszem, hogy 3 hónap alatt annyira radikálisan leromlana az íráskészségem úgy, hogy közben készülök... Szóval elég igazságtalan szerintem a rendszer, és nem csak én jártam így vele. (Azért mentem akkor is írásbelizni, mert tavaly még nem lehetett bontva letenni a vizsgát, szóval ha a szóbeli nincs meg, akkor az írásbeli sem. Ez azóta változott egyébként.) Bocsi, tudom, hogy ez nem tartozik ide, de le kellett írnom, hogy minél többen tudjanak erről, és ne menjenek City&Guilds-re, vagy legalábbis 2x gondolják meg. Mert én több ilyen esetről hallottam.

Szóval visszatérve, a Telcről én hallottam jót is, rosszat is. Annál hallottam, hogy sokra mennek az emberek a lefizetéssel, de ezek csak pletykák. Azt a vizsgát nem ismerem. Szerintem oldj meg online feladatsorokat mindkettőből, és nézd meg, hogy neked melyik fekszik jobban. Az ECL-ről tudni kell, hogy ott a readingnél nem lehet szótárat használni. Ez nem tudom, hogy a Telcnél hogy van. Az osztályomból sokan ECL-re mentek, és a többségnem elsőre meglett a középfokú komplex, az biztos. De tényleg, mindenkinek másik válik be. Az ECL-hez van egy vizsgafelkészítő könyv is, amiben hasonló feladatok vannak, mint a vizsgán. Én nem vettem meg, de tudom, hogy voltak, akik abból készültek rá.

2014. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2014. jún. 30. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!