Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szótanuláshoz valami jó technika?

Szótanuláshoz valami jó technika?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok. B2-es nyelvvizsgát szeretnék letenni majd nyár végén és nagyon nem megy a szavak tanulása. :( Tud valaki valami jó technikát? :) előre is köszönöm! :D
2014. júl. 1. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Foglald őket mondatba (akár többet is egyszerre, nem baj, ha nem lesz értelme) és mondogasd őket, írd fel több helyre, jegyezd meg az adott nyelven, és magyarul is, hogy mit jelent. Egy idő után berögzül. Én ezzel a módszerrel kb 70-80 szót meg tudtam tanulni angolul, egy nap alatt. A másik kulcskérdés az ismétlés, amit tegnap megtanultál, azt vedd elő holnap is, használd, hogy ne felejtsd el.


Másik jó módszer (a kettőt párhuzamosan szoktam alkalmazni), a szókártyák. Na de nm ám csak rá írod magyarul és az adott nyelven a szót, hanem kipingálod, rajzolsz hozzá, keresel hasonló hangzású magyar szót, valami kapcsolatot "gyártasz köztük"... Ez elég időigényes, de kb 2x átolvasod a kártyáidat és meg is taultad, akármennyi volt.

Lehet hogy most lesznek akik azt mondják, hogy az csak időpocsékolás, és hogy ennyi idő alatt "rendes magolással" is meg lehet tanulni a szavakat.. Meg lehet igen, de az nem lesz tartós, pár nap után elfelejted..

2014. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. júl. 1. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is a szókártyák váltak be

de ha van aki felkérdezze tőled, akkor az a legjobb ha megkéred hogy mondjuk tizes blokkokban kérdezze ki tőled (amiket azért már tudsz) és ha vmit nem tudtál, mondja meg és később kérdezze újra azokat is

remélem érthető mire gondolok :)

mire végigmentek a szavakon, biztos megragadnak azok is, amiket magadtól nem tudtál megjegyezni

2014. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) valamelyik csak bevállik :)
2014. júl. 1. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!