Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Erdemes eljezdeni egyszerre 2...

Erdemes eljezdeni egyszerre 2 nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Parhuzamosan 2 nyelvet tanulni nullarol. Nem lesz belole kavarodas?
2014. júl. 9. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ melyik az a két nyelv
2014. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De, lesz belőle kavarodás. Van aki alkalmas rá, de nem sokan. Először érdemes egy nyelvet megtanulni minimum erős középfokig (ez lehetőleg az angol legyen, ha még nincs meg). Hogyha ezután állsz neki párhuzamosan egy másodiknak, abból sokkal kevesebb hátrányod származik. Viszont ha makacs vagy, és mindenképpen 2 nyelvet szeretnél, akkor érdemes 2 teljesen eltérő nyelvet tanulni. Talán a japán és az angol nem hasonlít például annyira egymásra. Az angol és a német viszont együtt tanulva rossz választás szerintem.


Illetve van az eshetőség, mint írtam már, hogy abba a kis százalékba tartozol, akinek nem lesz hátránya abból, hogy kettőt tanulsz egyszerre. Na meg ott van az is még, hogyha tanártól tanulod, akkor az megint csak más, mintha autodidakta módon tanulnád.

2014. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én kéttannyelvű suliba járok, angolul van a tantárgyaink fele.emellett bejött még a választott nyelv, én németet választottam. elkezdtem spanyol szakkörre is járni, nem keverek semmit.
2014. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a németet ajánlanám elsőre, utána az angol sokkal könnyebb, mint fordítva. Ezt a 2-t szerintem lehet is egyszerre tanulni, nálunk pl. gimiben mind2 nyelv kötelező volt.
2014. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Angolom szerencsére meg van, németet és oroszt szeretnék.

2014. júl. 10. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!