Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német nyelvkönyv a...

Melyik német nyelvkönyv a legjobb szerintetek? Kekse, Kon-takt, Start? Vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Ha némettanár válaszol, kérem írja oda azt is! (Nyilván neki profibb a rálátása és megbízhatóbb a véleménye.) Köszönöm!

2014. júl. 28. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igaz én csak diák vagyok, de a Kon-taktot és a Startot jól ismerem. A Start, illetve a folytatásai (Unterwegs I.-II.) nagyon jók, a nyelvtant is érthetően magyarázzák, a Kon-takt kevésbé jó, nem ajánlom. A némettanárom tanított mindkettőből, szerinte is a Start a jobb.
2014. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még németből 0 a tudásom, eddig angolt és spanyolt tanultam (mindkettőből felsőfokú nyelvvizsgám van). Nyilván majd a tanár, aki tanítani fog (magántanár, nem nyelviskolában), megmondja, hogy ő melyiket szereti. Csak előtte tájékozódnék, hogy mégis...
2014. júl. 28. 14:08
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Start.
2014. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Német tanár vagyok, ismerem a START és a KON-TAKT könyveket.

A Start nagyon jól tanítja az alapokat és igen, az Unterwegs a folytatása. Tényleg jó.


A KON-TAKT is nagyon jó, aktuálisabb mind a START több feladat van a könyvekben, több gyakorlási lehetőség, szerintem sokkal jobb a szókincse is.


Mivel az utóbbi "aktuálisabb", én azt ajánlanám, de mindkettő jó.


Nálunk az iskolában évekig a START volt, de úgy éreztük, kicsit idejétmúlt.


A KON-TAKT is sok részes, modernebb.


Ez szubjektív vélemény, hiszen ezt kérted! :-)

2014. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még a nyelviskolák oldalán a Studio D-vel találkoztam többször.
2014. júl. 28. 19:31
 6/15 anonim ***** válasza:

Még mindig a nyelvtanár vagyok.. :-)


Szerintem a nyelvtanulásnál a csoport vagy a Téged tanító tanár által jónak tartott könyvekből fogsz tanulni. Vagy Te magad választhatod meg?


Felsőfokúval rendelkezel, tanultál már nyelvet... Szerintem a KON-TAKT jó lenne.

2014. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt már előtte írtam, hogy nyilván a tanár megmondja, hogy ő mit tart jónak, miből szeret tanítani. Csak informálódom így előzetesen. :)
2014. júl. 28. 19:49
 8/15 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem figyeltem! :-)


Bár nem tudom, hány éves vagy, mert az is számítana.

2014. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
20. :) Fogorvosira járok és majd szeretnék egyetem utána szeretnék pár évet Németországban dolgozni, ezért szeretnék a diplomáig egy középfokú nyelvvizsgát szerezni. Angolból meg ugye úgyis kell majd a szakmai középfokú.
2014. júl. 28. 19:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Na, ezt jól megmondtam. Szóval szeretnék egyetem után pár évet kint dolgozni. :)
2014. júl. 28. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!