Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam és...

Melyik nyelvet válasszam és miért?

Figyelt kérdés
Angol középfok már megvan és most kéne egy 3. nyelvet választanom ezek közül: spanyol, német, orosz vagy francia

2014. júl. 28. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindegy csak minnél messzebb legyen.
2014. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%

Németet semmiképp,kivéve ha N.o./Ausztriában akarsz lakni.Máshol alig beszélik.

Az orosz a cirill betűk megtanulása után már könnyű. A nyelvtana nagyon egyszerű (szerintem),a szavak dallamosak és jól tanulhatók.

A franciánál szerintem az igeidőkbe bele lehet zavarodni kicsit,viszont szép nyelv és több helyen érvényesülhetsz vele.

Spanyolt nem sokat tanultam,de elvileg sok helyen beszélik és nem annyira nehéz.

2014. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez lesz a 3. nyelv -- ezt írtad? Az angolon kívül mit beszélsz még? Tanultam spanyolul, olaszul, angolul, németül és gyerekkoromban franciául is. Az olasz és a spanyol is piszok egyszerű. A német katonás nyelv, sok benne a szabály, de szerintem elég korrekt, a nevelőkkel lehet probléma. A francia gyönyörű nyelv, viszont a kiejtést nehéz elsajátítani. Az oroszról nem tudok nyilatkozni. Németet nem tanulnék, bár az angol mellett most már elég alap, hogy azt is tudják sokan, mert az iskolák nagy részében még mindig ez a második nyelv. Ezenkívül az összes nyelvvel jól jársz, mert különlegesek.
2014. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Franciát tanulj, mert az a legnehezebb a spanyol-olasz-francia hármas közül, és ha ezt megtanulod a spanyol és az olasz is könnyen fog menni.
2014. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eléggé elfogult vagyok a német nyelvvel kapcsolatban, de szerintem ezt válaszd. Magyarországon elég nagy kereslet van rá, főleg ha valaki a turizmusban szeretne dolgozni. Spanyolról és a franciáról sajnos nem tudok nyilatkozni, ezeket még sosem tanultam, bár mindkettőt szeretném. Viszont ha választanod kell, a franciát tedd az utolsó helyre.. Itthon bármelyik másikkal könnyebben tudsz érvényesülni. Oroszt nem túl régóta tanulok, de annyit már én is leszűrtem, hogy a nyelvtana nem kevésbé kacifántos, mint a németé. Annyi biztos, hogy ha ez mellett döntesz, sok energiát kell belefektetned.

2. válaszoló - 4 olyan ország van Európában, ahol a hivatalos nyelv a német. Ezen felül több olyan európai ország, ahol a német nyelvtudással is érvényesülni lehet...

2014. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!