Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam második nyelvnek? (9-be kötelező)

Figyelt kérdés
Most megyek 4 évfolyamos gimibe és az angol mellé kell még egyet választani ezek közül: német,francia,spanyol. A németet nemigazán szeretném(alsóban tanultam nem tetszett meg annyira+azért sem szeretném ,mert Ausztriában ,Németországban oké beszélnek németül ,de Milánóban egy szavamat nem értették amikor próbálkoztam.) Szóval spanyol vagy francia? Melyik lenne könnyebb angol után? Melyiket lenne logikusabb tanulni?

2014. máj. 27. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha az számí, hogy Milánóban értsék, akkor olasz.
2014. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem számít ,hogy ott értsék ,csak arra céloztam ,hogy nem annyira elterjedt nyelv mindenhol.Mellesleg három nyelv közül választhatok: német ,spanyol ,francia
2014. máj. 27. 18:14
 3/14 anonim ***** válasza:

Spanyolt:D

Én a franciát nem szeretem vis én nem tanultam de osztálytársaim igen és .... nekem nem jött be amennyit láttam belőle, meg hallottam :D

2014. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem annyira elterjedt mindenhol, azért ez vicces. :D Milánóban pont ugyanakkor eséllyel fogod megértetni magad németül, mint franciául vagy tajvaniul.
2014. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Francia... Néhány éven belül nagyon fontos nyelv lesz (de már most is az). Ha azt nézzük, melyiket beszélik (majd) többen, akkor ezt mindenképp. Bár a spanyol ebben megelőzné (lásd: Spanyolo., Dél-Amerika (Brazília kivételével) + az USA-ban is gyakorlatilag mindenki érti, beszéli, a rengeteg bevándorló miatt.
2014. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Milánóban egy olyan újlatin nyelvjárást beszélnek, ami közelebb áll a spanyolhoz, mint az irodalmi olasz (lombardnak hívják). Tehát spanyollal simán boldogulnál az olaszoknál, mert a legegyszerűbb szövegkörnyezetekben megértik. A franciával már kevésbé, az a kiejtése miatt eléggé eltávolodott az összes rokon nyelvtől. Tehát mindenképpen a spanyol hasznosabb.
2014. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szia szerintem a Spanyolt válaszd 100% amugy azt szerettem volna megkérdezni h melyik gimnaziumot valasztottad?
2014. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

<< Milánóban pont ugyanakkor eséllyel fogod megértetni magad németül, mint franciául vagy tajvaniul. >>


Pont erre akartam célozni én is, csak a Kérdező nem vette a lapot :D



Most az, hogy egy random nem-X nyelvű ország random városában pont nem beszélik X nyelvet, az hogy jön ide? :D

2014. máj. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

<< Tehát spanyollal simán boldogulnál az olaszoknál, >>


Mondjuk ez sem igaz pld Korzikán, Szardíniaán, vagy a francia-olasz kontinentális határon, ahol már nem is lehet feltétlenül megállapítani, hogy éppen egy franciás olasz vagy egy olaszos francia dialektust beszélnek, a hivatalos országhatár meg a helyi nyelvjárásoktól független.

2014. máj. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként én azt csinálnám a helyedben, (ha lehet,) hogy belehallgatnék mind a három nyelvbe, esetleg vennék 3-4 demo órát mind a három nyelven, és megfigyelném magamat, hogy melyikbe tudnék beleszeretni.
2014. máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!