Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sorozatok magyar hanggal és...

Sorozatok magyar hanggal és hozzájuk az angol és német felirat?

Figyelt kérdés
Nem igazán találtam ilyen oldalt.

2014. júl. 31. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

letöltesz egy sorozatot magyarul, ezután rá keresel az adott fajtára PL: Spartacus s01e03 HDTV XVID - German Subtitles.


A szája a beszélőnek ugyanugy fog mozogni ahogy felirat megy.

2014. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mennyire gyakori, hogy így találsz megbízható feliratot? Sokszor olyanok feliratoznak sorozatokat meg filmeket, akiknek nem az anyanyelve. Így előfordulhatnak eltérések és rossz fordítások.


Ráadásul pont az a probléma, amit írtál, hogy általában konkrétan az adott fájlra nem találni feliratot, vagy éppen időeltolódást eredményez a felirat és a film között.


Bizonyos lejátszókban van egy ilyen felirat korrigáló funkció, de nem tudom, hogyan lehet beállítani egy felirat késleltetést.

2014. júl. 31. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindig megfelelt az adott felirat csak keresgélni kellett a minőségiek között.

Ahogy MO-n külföldön is megvannak a feliratozók.


Egyébként az Angol feliratok pl. 80%-ban a készitők által lett kiadva forrásanyagként.

2014. júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát.. gondoltam megnézem a Jóbarátokat magyar hanggal és angol vagy német felirattal. Nekem a variációk közül ez jött be eddig legjobban tanulásként, mert így tutira értem, hogy mi történik és láthatom azt, hogy idegen nyelven azt hogyan is mondják.

Nemtod, hogy pl BBC vagy hasonló oldalakon hogyan lehet feliratot beállítani? A youTube-on is elég ritka, hogy van normális felirat sajnos. Pedig a legtöbb párbeszéd az interview-kban van még a sorozatokon kívül. De még a rádióadások is jók lennének szöveggel.

2014. aug. 1. 02:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. Én mindig töltöttem a sorozatokat.
2014. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!