Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Adna nekem tanácsokat valaki...

Adna nekem tanácsokat valaki nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

Angolul beszélek, ebből is csak egy alapfokú nyelvvizsgám van. Több tanfolyamra is jártam, de nem volt olyan a tanár, aki motivált volna, pedig először nagyon lelkes voltam belőle. Mostanra viszont elment a kedvem a nyelvektől, a sok kudarc után.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek belekezdjek egy másik nyelvbe, vagy várjak egy kicsit az angollal és folytassam? Szeretnék idegen nyelveken beszélni, csak most egy kicsit el ment a kedvem tőle. Nemigazán tudom, hogy mit szeretnék, ezért várok ötleteket, hátha valamelyikben egy kicsit megtalálom a választ. :) 22L



2014. aug. 8. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld ki max. az otthoni nyelvtanulást, vannak erre jó e-bookok meg programok. Én Doulingo-t szoktam használni, meg a Kreatív angol kezdő/haladót, + van a telefonomon egy szószedetes alkalmazás, abból is szoktam tanulni, főleg ha nem tudok mást csinálni mert pl. utazok épp vagy valami.


Bár a motivációt néha én is elvesztem rövidebb-hosszabb időkre azt meg kell hagyni :D

Én amúgy második nyelvet csak akkor kezdenék el ha az angol már társalgási szinten megy, eszméletlen módon kitárul a világ ha valaki jól tud angolul, azt akkor a második nyelvet is lehet angolul tanulni pl, sokkal több az anyag is angolul.

2014. aug. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj az angolnál, mert egy nagyon könnyű nyelv, az internet nagy része angol, az angol nyelv tanulásához találsz a legtöbb segítséget rajta, ha nem vagy biztos valamiben, akkor ha rákeresel, akkor előtted már biztosan rákérdezett valaki. Vagy ha egyéb más dologra vagy kíváncsi, az is nagyobb valószínűséggel van fent angol nyelvű oldalakon. Pl. a Wikipédián is több minden van fent angolul, és hosszabb, részletesebb leírás van hozzá. Ha tanulsz 2. idegen nyelvet, akkor is valószínűbb, hogy valaki angolul megkérdezett valamit, hogy hogy van, és angolul több segítség van hozzá, mint magyarul.

Minden film, sorozat, könyv hamarabb beszerezhető angolul (ami persze nem magyar eredetileg), a kevésbé ismertek pedig nem is léteznek magyarul, ráadásul a szinkron nagyon sokat ront mindenen, nem tud átadni mindent, főleg a humoros dolgokat.

Ha utazol valahova, akkor ha nem beszéled az ország nyelvét, angolul tudsz a legkönnyebben kommunikálni, sok dolog ki van táblázva angolul.

Munkában is hasznos lehet, de munkakeresésnél mindenképp, és tanuláshoz is.

Angolul már tudsz valamennyire, egy új nyelvet meg kezdhetnél az alapoktól, amik szerintem a legnehezebbek, meg sokat kell várni a sikerélményre, hogy ki tudj nyögni egy normális mondatot.

Szerintem már tudsz annyira angolul, hogy angolul nézz utána a dolgoknak az interneten, híreket, érdekes cikkeket olvass, recepteket keress (aztán szenvedj a mértékegységek átváltásával:D), amit egyébként magyarul tennél. Szerezz egy lelkes nyelvtanulót (lehetőleg külföldit, a youtube-on oktatóvideók alatt például sokan ajánlkoznak, de biztosan vannak direkt erre készített oldalak), akivel napi szinten beszélgess írásban (vagy akár szóban, ha már megy annyira a beszéd) mindenről, ha nem tudsz valamit, akkor nézz utána, akár szavaknak, akár kifejezéseknek. Naplót is írhatsz angolul. Kereshetnél valami filmet vagy sorozatot is, amit nézz angol felirattal (semmiképpen se magyarral), és próbáld meg csak azokat a szavakat megnézni a szótárban, amikről úgy érzed, hogy fontos, hogy megértsd, mi történik éppen, vagy azokat, amiket már huszadszorra hallasz, mert ha mindenhol megállsz, akkor sose érsz a végére (de ha van türelmed, akkor úgy is csinálhatod:D). Ha szereted a gyerekeknek készült animációs filmeket, akkor azok tök jók, mert könnyű a nyelvezetük, és valami okos tanulságot is levonhatsz belőlük:). Könyvet is olvashatsz, bár azoknak nehezebb a nyelvezete, meg elég lassan fog menni az olvasás, de vannak direkt nyelvtanulók számára lebutított könyvek, az Alexandrában vagy a Libriben (vagy a google keresőben) biztosan lehet kapni. Különböző nehézségűek léteznek, és azt hiszem, a készítők által újnak gondolt szavak ki is vannak listázva a hátulján, mindenesetre ne olyan könyvet válassz, amit még magyarul is nehéz megérteni. Vagy ha van kedvenc filmed/sorozatod/könyved, amit szívesen újranéznél/olvasnál, akkor azt sokkal könnyebb lesz megértened, mert mert már tudod, hogy mi történik éppen.

Szerintem nekem is alapfok környéki tudásom volt, amikor elkezdtem sorozatokat nézni, külföldiekkel beszélgetni, és éreztem, hogy sokkal gyorsabban fejlődök, mint valaha is angolórákon, egyre kevesebb új szót kellett megnéznem, aztán szinte egyet se (azért mindig hallok valami újat), aztán végül felirat se kellett (ez azért nem pár hónap alatt történt).

Motivációszerzéshez még nézegethetsz szép angol nyelvű országokban készült képeket, amennyiben vevő vagy rá, és nem éppen azt a hatást kelti, hogy ronda és semmiképpen se utaznál el oda.:D

Ha szabadidőd van, vagy éppen utazol valahova, akkor angolozz, és foglalkozz a nyelvtannal is.

Na így hirtelen ennyi jutott eszembe, sok sikert a nyelvtanuláshoz, akármilyen nyelvet is választasz. :)

Még annyit, hogy nagyon jó érzés folyékonyan beszélni egy idegen nyelvet, és megérteni (majdnem) mindent, amit hallasz.:D

2014. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huhh hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek :) Mindetten nagyon sokat segítettetek, azt hiszem, nem adom fel az angolt, mert valóban nagyon hasznos, ahogy ti is leírtátok.
2014. aug. 9. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az angolnál maradni, mert nagyon sok területen lehet használni.


Nyelvtanfolyamok több embertől veszik el a tanulási kedvet, mint ahányan megtanulnak tőle, úgyhogy nem feltétlenül kell erőltetni. Ott van még az otthoni tanulás, vagy a magántanár aki igaz, hogy drágább de hatékony és ha nem szimpatikus lehet mást keresni.


Nyelviskola után 5 évre elment a kedvem a tanulástól, mert még a középfokút sem tudtam letenni, aztán egyedül felkészültem felsőfokra, majd magántanárral a C2-es szintre.

2014. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!