Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Feltételes múlt? (angol)

Feltételes múlt? (angol)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan kell azt angolul leírni, hogy


"Gondolom nem simogatni akart a vele (késsel)"


I think he wouldn't want to [simogat] with it


Vagy mi kell a wouldn't helyett? a wouldn't have az szerintem nem jó, mert az azt jelenti, hogy "volna", vagy rosszul tudom?


Köszönöm!


2014. aug. 9. 18:45
 1/6 A kérdező kommentje:

-a

*akart vele

2014. aug. 9. 18:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Érzed, hogy a wouldn't nem jó, mert az "volna", tehát feltételes mód. De mégis honnan vetted, amit a címbe írtál, hogy feltételes múlt? Hol van itt a feltétel? Először próbálkozz meg ezt a segítséget átgondolva, aztán majd visszatérek. De annyit mondok, hogy az angol nem azt csinálja, hogy I think+tagadás, hanem azt, hogy I don't think+állítás. A simogatni pedig stroke, de ezt bármelyik szótárból kikereshetted volna.
2014. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

I don't think he wanted to caress (sztaki szótár szerint ez jobb) with it.


Így jó?

2014. aug. 10. 00:36
 4/6 anonim ***** válasza:
I don't think he/she wanted to caress me with it/with the knife.
2014. aug. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát rájöttél, hogy ez egy sima múlt idő. A sztakit felejtsd el, illetve amit kétnyelvűben találsz, azt egynyelvűben kell ellenőrizni. A sztaki nem ad pontos használati útmutatót, stílusértéket jelentésárnyalatot, példát. [link]

Én legtöbbször a dictionary.cambridge.org-ot használom.

Van még az oxfordi [link]

és a Macmillan [link]

2014. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 10. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!