Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy franciát tanuljak?...

Olaszt vagy franciát tanuljak? Miért?

Figyelt kérdés

Mindkettő gyönyörű nyelv. Sokat hallom, hogy az olasz könnyebb az elején, a franciánál fordítva. De én azt vettem észre, hogy az olasz már az elején benehezít, pedig van nyelvérzékem.

Főleg érveket, indoklást kérek :) Köszönöm mindenkinek!! ^^



2014. aug. 11. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az olaszt jobban szereted, azt. Ha a franciát, akkor azt.

Indoklás: kell a motiváció nyelvtanuláshoz.

2014. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindkettõ ugyanannyira tetszik...ezért tettem fel a kérdést
2014. aug. 11. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem konkrétan Olaszországban szeretnél elhelyezkedni, akkor egyértelműen francia. Sokkal többen beszélik, mint az olaszt, másrészt az angol közelebb áll a franciához mint az olaszhoz.
2014. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem :) de úgy hallottam, hogy egy nyelv akkor is lehet hasznos ha kevesen beszélik
2014. aug. 11. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, de itthon nagyon kevesen beszélnek franciául is, nem hinném, hogy az olasszal jobban járnál. Kanadától kezdve, Afrikáig sok helyen beszélnek franciául, sokkal több helyen tudnád hasznosítani, mint az olaszt.
2014. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) hmm...mennyivel/miben nehezebb a francia mint az olasz?
2014. aug. 12. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én tanultam olaszul, és a megítélésem szerint igen is közel áll az angolhoz, nyelvtanilag persze vannak eltérések, de nagyon sok hasonló szó van benne, amit kicsit másképpen kell kimondani!
2014. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!