Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan olvassátok fel magatokb...

Hogyan olvassátok fel magatokban az angol szövegeket?

Figyelt kérdés

Pl.:

adott ez a mondat:

" They are going to leave now."

Hogy olvassátok fel magatokban? Angolul az egészet(még ha esetleg nem is tudjátok a kiejtést normálisan, de akkor se "magyarosan")

vagy magyarosan(nagyrészt vagy teljesen?)


magyarosan (valamennyire):Thei ár going tu leave nov.

(tudom,förtelmesen néz ki így,de remélem értitek,hogyan értem a "magyarosan" felolvasást)


2014. aug. 16. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
angolosan inkább, bár az idióta neveket magyarosan :D
2014. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy olvasom fel magamban, ahogy a kiejtést helyesnek érzem angolul. Ha nem tudom, hogyan kell kiejteni egy szót, akkor is megpróbálom eltalálni. Néha mondjuk nagyon mellényúlok és aztán nehéz kijavítani a rosszul berögződött kiejtést. Szerintem még mindig jobb így, mintha "magyarosan" ejteném ki. :S
2014. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én magyarosan mindig csak a szódogákra tanultam, hiszen ott azt kérték sázmon, hogy írom le, nem azt, hogy hogyan ejtem ki. Persze, emellett tudtam nagyrészt hogyan kell kiejteni a szavakat, de nem úgy tanultam.

Viszont ha bármit olvasok, akkor csak "angolosan" van értélme - szerintem.

2014. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Angolosan, magyaros felolvasással csak a gondok vannak, mert később beszéd közben bezavarnak a rosszul rögzült szavak.
2014. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!