Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a külömbség a bisous és a...

Mi a külömbség a bisous és a bises között a francia nyelvben?

Figyelt kérdés

#francia #Bisous #bises
2014. aug. 19. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen semmi.

A "bises" kicsit közvetlenebb, familiárisabb, mint a "bisous", amit ma már jóformán bárki mondhat-írhat bárkinek.

Ha mindenáron magyarra akarnám fordítani, azt mondanám, hogy az egyik "puszi", a másik "pussssz" vagy pusszancs.

De magyarul nem jön ki ilyen jól a fordítás.

A "la bise" egyébként egyfajta szelet is jelent...

2014. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg ez is érdekel, a bisou-s hím-, a bise-s nőnemű.

Ami a szelet illeti, itt van Jean de la Fontaine : La cigale et la fourmi című verse, ebben szerepel például:


"La Cigale, ayant chanté

Tout l'été,

Se trouva fort dépourvue

Quand la bise fut venue"


Ha el akarod olvasni franciául és meg is akarod hallgatni, itt egy jó link, ha kicsit színésziesen is, de szép francia kiejtéssel mondja:


[link]

2014. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jennifer Rose ***** válasza:

Kérdező, leesne a karikagyűrű az ujjadról, ha megköszönnéd a részletes válaszokat?

Soha nem értettem, miért ilyen neveletlenek egyesek...

Goujat!

2014. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyan, kedves Jennifer-Rose, én lassan már el sem várom az ilyesmit...

Először azt gondoltam, talán nyaral a kérdező. De az az igazság, hogy a neveletlenségnek nincs határa.

Annyit azonban elvárna az ember, hogy legalább magyarul le tudják írni helyesen a "különbség" szót... De minek? Hisz' ez "csak a net"!

(Jót nevettem a "goujat"-n! :mdr:)

2014. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!