Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám az angoltudásoma...

Hogyan tudnám az angoltudásomat anyanyelvi szintre fejleszteni?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem,a középszintűm 80%-os lett.Amit nekem mondanak az esetek 90%-ában megértem,de csak ha lassan szépen ejtve mondják.Egy tv műsornak a felét sem értem.A kérdésekre gyakran nem tudom hogyan kéne válaszolnom.Ha végiggondolhatom (pl. írásban) akkor azért általában sikerül válaszolnom.Hogyan fejleszthetném olyan szintre a tudásomat hogy mindent értsek és mindenre tudjak válaszolni?Milyen tanfolyamra menjek,vagy tanárt fogadjak?Egyedül nem tudok jól tanulni sajnos,ezt ne mondjátok.Nem vizsgára vagy ilyesmire kéne,csak szeretném.
2014. aug. 20. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Anyanyelvi szintre még azoknak ne megy teljesen, akik ott élnek, ahol angolul beszélnek (külföldiként). Szóval valószínűleg sehogy.
2014. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Amit szeretnél az nem anyanyelvi szint, hanem aktív nyelvhasználat. Tévénézéssel és regényolvasással meg lehet alapozni, de látványos eredményt csak angol anyanyelvű magántanárral lehet elérni.


Anyanyelvi tudást csak úgy lehet elérni, ha konkrétan együtt élsz egy brittel és napi rendszerességgel rászoktak a nyelvre.

2014. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Én is csak azt tudom mondani,amit előző. Ha itthon akarod mindenféleképpen,akkor youtube,sorozat,meg könyv. Ezekkel a megértést eléggé tudod javítani,de a válaszolást már kevésbé,szóval vagy egy angol anyanyelvű magántanár (ami nagyon drága),vagy esetleg skypeon egy angolanyanyelvű embert keress akivel tudsz beszélni.

Legnagyobb javulás tényleg akkor lesz,ha kiköltözöl,de az a legdrágább lehetőség és sajnos nem mindenki engedheti meg magának.

2014. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kiköltözés szóba sem jöhet jelenleg,most kezdem az egyetemet itthon.Akkor lehet megpróbálok keresni egy angol anyanyelvű tanárt.Az egyetem után szeretnék külföldre költözni,és nem szeretnék majd égni a tudatlanságommal.
2014. aug. 20. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg ha Pesten kezded az egyetemet és egy nagyobb egyetemről van szó,akkor szinte biztos,hogy találsz külföldi cserediákot. Ha szerencséd van,akkor lesz is angol köztük,akivel tudsz beszélni.
2014. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
25%

Ha 3 hónapig nem nézel és nem olvasol magyar dolgokat akkor elvileg anyanyelvi szinten fogsz tudni angolul.

(16 éves kor alatt 5 hét)

2014. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pesten leszek,megpróbálok majd keresni.Utolsó ez érdekesen hangzik,ki fogom próbálni.19 leszek 2 hónap múlva,remélem még nem túl tompa ehhez az agyam.Beszélgetés és gondolkodás amúgy nem számít?Mert azt ugye alapból magyarul csinálom.És a suliban is kell majd jegyzetelnem,az mennyire zavarhat be?
2014. aug. 20. 17:01
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Aki anyanyelvi környezetben van az igen is eljut az anyanyelvi szintre idővel, aki hosszú időn keresztül van kint még az akcentust is teljesen el tudja sajátítani, de legalább olyan szintre, hogy még egy anyanyelvű is gondolkodóba esik, hogy kivel is beszél.

Aki viszont kint is magyarokkal van körülvéve és nem is érdekli a dolog, az az életben nem fog megtanulni rendesen, találkoztam már olyan magyarral aki 3 éve élt kint és annyit tudott körülbelül mint egy nyolcadikos.

2014. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem nagyon fog bezavarni csak tanulj angolt nagyon és próbálj meg minnél több angol filmet nézni én így tanultam meg 11 évesen 5 hét alatt anyanyelvi szinten angolul!
2014. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!Tegnap angolul néztem tv-t pár órán keresztül (TLC-t,sajnos csak ezt tudom angolra állítani) és eleinte furcsa volt és nehezen értettem,de kb. az első műsor végére már tök jól belejöttem.Alkalmazni fogom ezt a módszert,illetve keresek még egy tanárt is és remélem így már jó lesz.
2014. aug. 21. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!