Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban hogyasn használjam a...

Angolban hogyasn használjam a feltételes jelent ezekkel?

Figyelt kérdés
Már láttam oylat,hogy was/were allowed to meg was/were able to.Ezek micsodák,és hogyan hasznéljam őket?Példamondatokat írnátok mindkettőre?

2014. aug. 24. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább Te írd le a példamondatokat, ahol láttad ezeket.
2014. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazság szerint mondatot nem láttam,csak egy nyelvtani összefoglalóban olvastam most,hogy a canből colud lesz feltételes jelenben,és gyakori a could a helyett a was/were able to szerkezet.A mayból elsz might,de azt írja,hogy ezt szinte soha nem használjuk,helyette could van,és múlt idejeként gyakori a was/were allowed to .
2014. aug. 24. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:

1. to be allowed to do sg


(szenvedő-S szerkezete) meg van engedve hogy csináljon valamit az ember vagy épp nincs meg engedve hogy csináljon valamit.


Pl. On the playne you are not allowed to smoke.

Szó szerint: A repülőn nem vagy megengedve hogy dohányozz tehát nem dohányozhatsz.


It's not allowed to smoke on the plane vagy is Nincs megengedve a dohányzás a képen (A gépen nem lehet dohányozni)


2. Can (Módbeli segédige)


Jelen I can speak english -> Tudok beszélni angolul

Jelen I am able to speak english -> Képes vagyok arra hogy beszéljek angolul TEHÁT tudok....


Múlt I could speak english -> Tudtam beszélni angolul

Múlt I was able to speak english -> Képes voltam arra hogy angolul beszéljek VAGY IS tudtam....


Jövő Itt nincs választási lehetőség csak a be able to szerkezettel tudod kifejezni

I will be able to speak englis -> Képes leszek arra hogy angolul beszéljek -> tudni fogok....



3. May (Módbeli segédige)


Most ez mind ugyanazt fogja jelenti: Kaphatnék egy másik kávét :

- CAN I have another a coffee ( Ez nagyon nem udvarias olyan mintha nem fogadnál el nem leges választ.... erős)

- Could I have another coffee ( Ez már udvarias szépen megkérded......

- May I have another coffee ( Ez mér oly annyira udvarian hogy én így fordítanám Talán.... őő.. esetleg kaphatnék egy másik kávét// olyan kis szerényen

- Might I have another coffee ( Ez pedig kb olyan hogy szinte tudod hogy a válasz nem lesz de azért megkérded.


De ugyan ez a helyzet egy kijelentő mondatnál a can-től indul a 100% és csökken le a might-ig


A may különböző verziói ez az oldal jól leírja magyarul


[link]

2014. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!