Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg németül ha...

Hogy tanuljak meg németül ha utálom a németeket?

Figyelt kérdés
Apum nagyon akarja, hogy megtanuljam a nyelvet, pedig utálom a németeket mert szerintem arrogáns d*sznók. Így hogy vegyem rá magam a tanulásra? Egyáltalán megéri megtanulni németül?

2014. aug. 24. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Megéri németül tanulni.

Egyébként nem a németeket kell szeretni, hanem a nyelvet.

2014. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolj a svájciakra!
2014. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megéri németet tanulni.

Szerintem nőj fel és ne legyél kis előítéletes ...., ha nem beszélsz németül úgy nem sok némettel találkozhattál és amikor igen akkor is csak bámultatok egymásra.

2014. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ők is emberek, érzésekkel. Esetleg a nyelv hangzása miatt lehet benned ilyen előítélet.

És megéri, mert ahány nyelvet tudsz annyi ember vagy.

2014. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mást nem tudsz tanulni helyette?
2014. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ismerek pár német származású embert, akik itt élnek Mo.-n. De szinte kivétel nélkül mind öntelt s*ggf*jek és ott csesznek ki másokkal ahol csak tudnak. :/


Még gondolkozom a spanyolon is egyébként. Orosz,francia és angol már megvan. Ezért jutott eszembe a német. Olaszul nem akarok tanulni mert nem tartom elég hasznosnak.

2014. aug. 24. 22:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már beszélsz angolul és franciául, akkor már ne is hasznosság alapján válassz nyelvet, mert ezzel a kettővel szinte bárhol meg tudod magad értetni. Ezentúl elég szórakozásból tanulni nyelvet, nem kell figyelned mennyire hasznos, mert az olyan ember aki 3 (vagyis a továbbiakban 4) nyelvet beszél, ritka mint a fehér holló.


Viszont ha már beszélsz oroszul, akkor állítólag nem nehéz a német, mert hasonló a nyelvtan. Nem tapasztalatból mondom, csupán mindenki ezt szajkózza. :D

2014. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már tudsz egy szláv, germán és újlatin nyelvet, akkor esetleg valamilyen távol-keletivel is próbálkozhatnál. Például japán vagy kínai. Egyik se tűnik haszontalannak, és nagyobb kihívás, mint mondjuk a francia után a spanyol.
2014. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, én is találkoztam már sznob, bunkó, nagyképű németekkel párszor, de nem mindegyikük ilyen és emiatt nem tekintek rájuk máshogy! Soha ne legyenek ilyen előítéleteid. Ez egy elég buta emberre vall, úgyhogy ne tedd. Ez kb. olyan, mintha a németek második világháborús bűnei miatt utálnám a németeket. Csak gondolj bele, a mostani németeknek mi közük van az akkoriakhoz?? És persze, hogy most is vannak neonáci emberek, de emiatt nem fogom azt hinni hogy az egész ország az... Butaság!


Ha viszont arról van szó, hogy megéri-e, szerintem közép és nyugat Európában megéri, mert jó pár német nyelvű cég van. Vagy ha szeretnél az osztrákokhoz, németekhez vagy Svájcba menni. Esetleg szeretnél egy új nyelvbe belevágni, ami nem különbözik 100%-ban az eddig tanult nyelveidhez.

2014. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, hagyd a fenébe, csak hígulna tőle a potenciális magyar munakerő Svájcban.
2014. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!