Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol egyszerű jövő vagy...

Angol egyszerű jövő vagy folyamatos jelen?

Figyelt kérdés

Azt olvasom mindenhol, hogy folyamatos jelent lehet használni előre eltervezett jövő idejű cselekvésénél is.

Honnan tudom eldönteni, hogy melyiket kell használni? találtam egy honlapot, ahol az igeidőket lehet gyakorolni, 360 mondat van benne vegyesen. Az alábbi mondatoknál én simán egyszerű jövőidőt használtam (going to szerkezettel)mivel gondoltam jövő időről van szó és nem spontán döntésről, ezért nem will. Pl.:

Ma este jön vacsorára./ focimeccsre fog menni/a királynő jövő hónapban Ausztráliába fog utazni/Jövő éven új elnököt fognak választani stb.... Miért folyamtos jelen ez???



2014. szept. 10. 13:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszi :) :) teljesen világos :)
2014. szept. 13. 17:55
 12/14 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, az igeidőkkel kapcsolatosan( itthon, egyedül igyekszem tanulni), hogy ha látok egy mondatot, akkor felismerem, hogy milyen igeidőben van, de azt elképzelhetetlennek tartom, hogy ha én angolul beszélnék valakivel, akkor automatikusan, gondolkodás nélkül igeidőben való hibázás nélkül tudjak beszélni. Hogy tudom azt elérni, hogy beszéd közben ne azon kelljen agyalni minden mondatnál, hogy ez akkor most melyik igeidő. ????
2014. szept. 14. 14:24
 13/14 A kérdező kommentje:
Huh ez nem lett valami értelmes mondat. de remélem érthető
2014. szept. 14. 14:25
 14/14 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, ne aggódj :)


Erre csak annyit tudok mondani, hogy a nyelvtanulás olyan, mint a testedzés: folyamatosan szinten kell tartani az izmokat/agyat, és nagyon fontos az idő-tényező, kell, hogy minden leülepedjen, bensőddé váljon.


Ha elég nyelvi impulzust kap az agyad (legyen ez akár angol óra, akár zenehallgatás, akár filmnézés), és ha te ráadásul tudatosan felismered a nyelvtani szerkezeteket, akkor előbb-utóbb azt fogod észrevenni, hogy magadtól jönnek a dolgok. Én sem úgy születtem, hogy kisujjamból jött az angol :)

Mikor én jártam suliba, akkoriban sokat olvastam a neten angolul, mert magyarul szinte semmi nem volt azokkal kapcsolatban, ami érdekelt, és én is azt vettem észre magamon, hogy jöttek vissza önkéntelenül a kifejezések, szerkezetek, amiket onnan szedtem össze.

Egyébként a nyelvsuliban, ahol tanítok, ott is nagyban használjuk ezt a jelenséget, hogy sokat kell a diáknak hallgatnia angol párbeszédeket, majd órán beszélgetünk, ezeket használva.

2014. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!