Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez folyamatos jelen: It is...

Ez folyamatos jelen: It is feared that people living near the power station?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy a people living hogy lehet szabályos. Kéne egy is is, nem? Így se nem folyamatos, se nem szenvedő. A Cambridge advanced szótárban olvastam.

#angol #jelen #presrnt
2013. szept. 3. 18:25
 1/6 Lolka&bolka ***** válasza:
Az eleje passzív, a második fele lehetne folyamatos jelen egy "are"-ral a "people" és a "living" között, vagy egyszerű jelen "-ing" nélkül.
2013. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen az elejét értem, de a miért people living?
2013. szept. 3. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem folytatódik a mondat? Lehetne participle,

...people living near the power station might suffer severe harm vagy valami.

2013. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De igen, folytatódik, csak nem gondoltam, hogy az is fontos.

It is feared that people living near the power station, may have been exposed to radiation.


Épp a radiaton szót tanultam, és ez is a példamondatok között volt, amiket többnyire megtanulok.

2013. szept. 3. 21:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor jelen idejű participle, "Félő, hogy a reaktor közelében ÉLŐ emberek ki lehettek téve a sugárzásnak."
2013. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. szept. 4. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!