Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomához így jó a nyelvvizsga?

Diplomához így jó a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet hogy román vagyok (félig magyar), de itt járok egyetemre magyarországon. A diplomámhoz két nyelvvizsga kell. Mivel nemsokára magyar állampolgár leszek, így arra gondoltam hogy csinálok egy felsőfokút román nyelvből, és egyet valamelyik újlatinból mint francia, spanyol, olasz vagy portugál. Csak nem igazán tudom hogy nekem, ha már majd magyar állampolgár leszek, számít e az, hogy román az anyanyelvem és abból akarok nyelvvizsgát tenni itt? Azért akarom még mellé valamelyik újlatint, mert ahhoz románként elég pár hét hogy megtanuljam, és sűrget az idő. Válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv
2014. szept. 11. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem kizárt, hogy elfogadják a románt. De ha a tutira akarsz menni, akkor megkérdezed a felviseket:

[link]

2014. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket, jó ötlet, megkérdezem őket. Azért gondoltam a románra, mert élő idegen nyelvből kell a nyelvvizsga, és a román az az.
2014. szept. 11. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Az addig oké, de ha román állampolgár vagy/voltár korábban, az lehet, hogy bekavar.
2014. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én is ettől tartok, ezért írtam ki ide kérdésnek, hogy hátha volt már valaki hasonló helyzetben. Ha más megoldás nem lesz, akkor 2 újlatin nyelvből pár hét alatt tudok tenni nyelvvizsgát.
2014. szept. 11. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!