Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol igeidőkkel kapcsolatban?

Angol igeidőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még sosem tanultam angolt, annyit tudok, amennyi a tv-ből, netről rám ragadt. Nincs szinte semmi szókincsem, nem tudok összerakni egy egyszerű mondatot sem. Még a leginkább alap dolgok sem mennek, pl ha magamról kell beszélni pár mondatot.

Érdemes így rögtön az igeidőkkel kezdenem? Mindegyikkel egyszerre. Mondtam a barátnőmnek, hogy írjon nekem magyar mondatokat, és én meg kitalálom, hogy melyik igeidőt kellene ott használni. Van ennek így értelme? Vagy csak bele fogok zavarodni?



2014. szept. 18. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennek igy semmi ertelme. Az alapokkal kell kezdeni - bemutatkozas, alap szokincs es fokozatosan tanulni az igeidoket, eloszor az egyszeru jelent. Ha mar ossze tudsz rakni egyszeru mondatokat, akkor johet a folyamatos jelen es igy tovabb. Ahogy fejlodik a szokincsed, ugy fogsz tudni a nyelvtannal is haladni.
2014. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A barátnőm szerint is hülyeség ahogy csinálom, ezért nem is akar benne segíteni. Szerinte ha valamit önállóan akarok tanulni, akkor azok a szavak legyenek a témakörökhöz, és a rendhagyó igét 3 alakja. És szerinte a nyelvtant tanárral tanuljam, mert így káosz az egész, és sosem fogom tudni alkalmazni. Hallgassak rá, vagy folytassam az igeidőket?
2014. szept. 18. 16:03
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass ra. Keress egy magantanart, vagy iratkozz be egy tanfolyamra, ahol szepen fokozatosan fogod tanulni a nyelvet. Az igeiodokkel semmire nem mesz, ha nem tudod mihez kapcsolni.
2014. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted nem elég, hogy a haverjaim elmagyarázzák? Egyik sem tanár, de nagyon vágják az angolt. A múltkor már a passzív szerkezetet is nézegettük.

Melyik módszer lenne a hatásosabb: fogadok egy tanárt, és vele az alapoktól elkezdeni, vagy magamtól meg a haverokkal meg olyan ismerősökkel tanulni akik angolból profik? Szóval az a jobb, ha egy helyről jön az infó, vagy ha minél több helyől aztán majd valahogy összeáll az agyamban?

2014. szept. 18. 18:31
 5/20 anonim ***** válasza:

Amikor haverok magyarazzak a dolgokat, azzal az a baj, hogy nem sorban haladnak a dolgokkal, hanem arrol beszelnek, ami eppen eszukbe jut. Hiaba mondanak neked a passziv szerkezetrol egy-ket dolgot, ha nem tart ott a tudasod, hogy a passziv szerkezetnek hasznad tudd venni.

Mindenkeppen tanarral vagy tanfolyamon tudsz olyan alapokat megszerezni, amelyre aztan tudod epiteni a haveroktol hallott dolgokat is.

2014. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából én vagyok a barátnő aki ki van akadva. Ez a téma jó ideje folyamatos feszültségforrás. Kellene neki a középfokú nyelvvizsga a diploma miatt, hogy kapjon normális munkát közelebb hozzám. Én még érettségi előtt megcsináltam, 1év különtanárral, 4év angol tagozatos gimnáziummal és általábosban 4 év heti 3angolórával.

Egyszerűen nem hallgat rám. Azt hiszi, hogy egyedül, összevissza haladva, mindenből egy kicsit tanulgatva meglesz a nyelvvizsga. Hiába mondom neki, hogy az alapokkal kezdje, logikus sorrendben. Ameddig egy bemutatkozást nem tud angolul, addig ne foglalkozzon az igeidőkkel meg a passzívval. Szerinte írásbelin majd be tudja tippelni a helyes válaszokat.

Mondtam, hogy tanuljon szavakat (amihez adtam neki nyelvkönyvet, témakör szerint vannak benne a szavak a 3 szinthez), ha annyira önállóan akar vmit tanulni. A haverok meg csak összezavarják teljesen. Alap mondatokat kérdeztem tőle, fordítsa le. Olyan hülyeségeket írt, hogy az vmi hihetetlen. A magántanárra is mindig talál vmi kifogást, hogy miért nem fog összejönni, miért nem lesz rá idő. Szerintem meg mindenkinek arra van ideje amire akarja, hogy legyen. Állítólag egész nap az angollal foglalkozik, a haverok tanítják. De szerintem így értelme nem sok van, és a hülyeségben nem fogom támogatni. Mivel tudnám rávenni, hogy ne a saját feje után menjen? Már semmi ötletem nincs, és hihetetlenül fel tud idegesíteni ezzel az egésszel.

2014. szept. 18. 22:32
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha nem hallgat az esz ervekre, akkor nem sokat tehetsz. Masban is ilyen, vagy csak az angolhoz all ilyen ertelmetlen modon?
2014. szept. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de ez nekem furcsa. Te tanultál angolt, tudod hogyan mennek a dolgok. Azt is tudod, hogy nem gyerekjáték a nyelvvizsga. Gondolom ezeket mind el is mondtad neki. Egyébként jók a meglátásaid, ha így csinálja ahogy leírtad, akkor sosem lesz meg neki. Kizártnak tartom, hogy egy pasi a haverjaival egész nap angolozzon (én biztos nem kajálnám be ezt a szöveget). Azt jön le, hogy a normális megoldásokra kifogásokat keres. Nem írtad milyen messze laktok egymástól, de lehet, hogy nem is akar közelebb kerülni. Azt is lehet ám, hogy tévedek, de ez a meglátásom. Sokkal egyszerűbb felfogadni egy tanárt, aki alkalmazkodik az időbeosztásához, és egy logikusan felépített tanterv szerint adja le az anyagot. Ha ezt nem látja be, akkor súlyos problémák vannak a fejében, főleg hogy felnőtt emberről van szó (a diplomából gondolom, hogy nem gyerek már).
2014. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#7 Sajnos szinte mindenben ilyen. Hiába mondom neki el érthetően. Ráadásul a nyelvtanár ismerőseimet is megkérdeztem erről. Én is készültem nyelvvizsgára, felvételire angolból. Sőt korrepetáltam is gyerekeket. Tudom mennyire bele lehet zavarodni. Én nem az a lényeg, hogy 20 helyről jöjjön az infó, hanem 1 embertől, aki ért hozzá + tanár is. Nem elég, hogy vki profi legyen angolból, tanítani is tudni kell.


#8 Az összes idejét az angollal és a haverokkal tölti. Mondtam neki, hogy nem szabad túlzásba vinni, napi max 3 óra elég, mert meg fogja utálni. Meg egy idő után lefárad az agya és hiába akar tanulni, megjegyezni nem fogja tudni. Hiába próbálok neki tanácsokkal segíteni, nem hallgat rám. Sajnos messze lakunk egymástól, napi szinten csak neten tudunk beszélgetni, de most már azt is alig. Ugyanis olyankor is már csak az angol a téma, hogy gyakoroljunk. Mert ő csak az angolra tud gondolni, semmi más nem érdekli. Gyakorolnék is vele, de szerintem nem az igeidők az első, hanem pl hogy tudjon magáról 5 értelmes mondatot írni. Senki nem a műveltetővel és a függő beszéddel kezdi. Az alapok mindenképp kellenek ahhoz, hogy ezeket majd helyesen tudja alkalmazni. Ezt miért olyan nehéz megérteni?

2014. szept. 18. 23:44
 10/20 anonim ***** válasza:

Néztem, h olyan, mint az én kérdésem, de nem én tehettem fel, nem volt ismerős, de majdnem azt hittem már. :D


Na, szóval most már azért sem megy sztem angol tanárhoz ez a srác, mert ilyen hülyeséget kiírsz. Haverokkal még szép, h nem egész nap angolozok, de sokat faggatom őket dolgokról ahhoz képest, persze ez csak szóban történik. Egyszer volt egy fél órás dolog, amikor mesélt a passive-ról.

A tanár meg nem olcsó dolog, most van egy, de munka is, s ha nem akarom, h kib**szanak itthonról, akkor most annak kell lennie sajnos az elsőnek, s ha nem jó a munkarend, akkor b**zhatom a tanárt, du. ér rá csak, sőt még az se biztos, mert ha délben végez a suliban, akkor nemtom, h vár-e rám pl. 6-ig. Szóval sajna le kell kaksiznom a nyelvet most, a munkának kell lenni az elsőnek, ha nem akarom, h itthonról kidobjanak, s a saját szorgalmamra, meg talán haverokra támaszkodhatok.

2014. szept. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!