Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol igeidőkkel kapcsolatban?

Angol igeidőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még sosem tanultam angolt, annyit tudok, amennyi a tv-ből, netről rám ragadt. Nincs szinte semmi szókincsem, nem tudok összerakni egy egyszerű mondatot sem. Még a leginkább alap dolgok sem mennek, pl ha magamról kell beszélni pár mondatot.

Érdemes így rögtön az igeidőkkel kezdenem? Mindegyikkel egyszerre. Mondtam a barátnőmnek, hogy írjon nekem magyar mondatokat, és én meg kitalálom, hogy melyik igeidőt kellene ott használni. Van ennek így értelme? Vagy csak bele fogok zavarodni?



2014. szept. 18. 15:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

'Na, szóval most már azért sem megy sztem angol tanárhoz ez a srác, mert ilyen hülyeséget kiírsz.'

Gratulálok a felnőtt gndolkodásodhoz. Nem hiszem, hogy hülyeségeket írtam ki. Csak amiket nekem mondasz (max ez a része hülyeség), illetve ami a véleményem.

A te dolgod, hogy mit csinálsz. Senki nem kényszeríthet, hogy normálisan tanulj.

Sokat faggatod őket? Ez komoly? Ezzel aztán tényleg előrébb vagy.

A többi meg csak sima magyarázkodás és kifogás. Mindenkinek arra van ideje amire akarja hogy legyen. Neked a haverjaidra van, tanárra nincs. És rám meg főleg nincs. Jobb, ha nem is zavarlak a nagy szorgalmadban és faggatásban.

'Haverokkal még szép, h nem egész nap angolozok' Pedig ezt próbáltad bemesélni.

Ha annyira a pénz lenne az akadály, akkor nyár elején elkezdtél volna dolgozni, és nem lógatod lábad egész eddig.

2014. szept. 19. 00:26
 12/20 anonim ***** válasza:

Én magamtól próbálok tanulni, tőled meg tőlük a kérdéseimre kapok választ, vagyis most már csak tőlük. Elég sokat faggatom őket, de azt nem várhatom el, h ingyé tanítsanak, ha vannak dolgok, amiket nem értek, azokat elmagyarázzák nekem mindig, ezzel szokott sok idő elmenni, h igyekeznek bőven elmondani, h mit miért, h jobban megmaradjon bennem a dolog, legalábbis nekem úgy érzem, h minél többet magyaráz egy dologról, annál nagyobb az esély arra, h több megmarad.


Ja, majd megpróbálom iderendelni éjszaka egy másik városból a tanárt, ha du. hívnak be esetleg dolgozni. Lehet, h átjön nekem, s még az is lehet, h innen megy suliba tanítani, nem?


Ha nyár elején elkezdtem volna dolgozni, akkor tudod, h mennyit taliztunk volna? Kb. annyit, mint amennyit az év hátralevő részére terveztél.

2014. szept. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ha megkapod a havi beosztásodat, akkor tudni fogod, hogy mikor van idő a tanárra. Nem 1 nappal előtte mondják meg, hogy mikor kell menned legközelebb, hanem 1 hónapra előre.

Még a végén kiderül, hogy miattam nem tudtál dolgozni eddig...van még esetleg vmi ami az én hibám ezen kívül?

2014. szept. 19. 00:47
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem lesz havi beosztás, max. heti, sőt mondott olyat is a csávó, h majd előtte egy nappal szól, h holnap menni kéne.

Nem azért mondtam, h a te hibád, de forgassuk ki akkor.

2014. szept. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem tartozik másokra. Meg ebbe a kategóriába sem már.
2014. szept. 19. 01:00
 16/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tartozott ide, de nem érdekel, mert névtelen úgyis.
2014. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor menj csak a saját fejed után. Akkor biztos szuper lesz minden.
2014. szept. 19. 18:13
 18/20 anonim válasza:
Diplomamentő program keretében sem lenne hajlandó beleugrani?
2014. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
A szintfelmérő nem sikerült neki. Na meg arra sem tudna járni így, hogy azt se tudja mikor kell dolgoznia. Még jó, hogy azt mondta olyan munkát keres, ami mellett tud tanulni, mert a nyelvvizsga a legfontosabb most. Ehelyett talált egy olyat, ami mellett semmire nincs ideje majd, tervezni nem tud még 2 nappal előre sem. És ha nem lesz meg a nyelvvizsgája, akkor ott ragad ahol most van, nem tud majd normális állásban elhelyezkedni. Persze könnyebb azt mondani, hogy nem volt más munka, amikor ott van 20 km-re a megyeszékhely...
2014. szept. 19. 19:05
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy hétre előre tudok tervezni talán. De a megyeszékhellyel kitörölhetem, ez nem pest, h mindenhol lehet találni vmi melót.
2014. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!