Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Also vagy too? Azt tudom,...

Also vagy too? Azt tudom, hogy a too a mondat végére kerül, de ennyi lenne csupán a különbség?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy, hogy melyiket használom? Az only és a just különbségére rájöttem saját magam némi agyalás után, mert arról sem találtam értelmes leírást sehol, de ezen hiába agyalok.

2014. szept. 21. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
mit akarsz mondani?
2014. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét mondatom, itthon tanulom az angolt segítség nélkül és ez épp eszembe jutott, hogy ugyanazt jelenti, de valószínűleg nem mindegy melyiket használom. valami definíció félére gondolok, hogy van-e.
2014. szept. 21. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1,


Az also-t általában az ige előtt használjuk.


I also like you


A too-t azt pedig a mondat végén


I like you too


Az also-t nem lehet rövid válaszokban használni még a too-t igen


Sarah is a self confident girl. Her sister is (((self confident))) too


Ha mondat elején használod az also-t akkor azt angolban rá a másik megfelelő szó a moreover (továbbá, azonfelül) tehát akkor már mást jelent mint ahogy ha melléknév előtt használod a too-t akkor azt jelenti hogy túl pl too big túl nagy



EGY MÁSIK SZEMSZÖGBŐL MEGKÖZELÍTVE



2,

----az also-t pozitív mondatban használjuk mint egy az előző mondathoz társuló megjegyzés


Jane speaks French. Sam also speaks French.



ELHELYEZÉS


to be után

I am also Canadian.



más estekben az sima ige előtt

He also helped us



Igeidőket tekintve az első és második rész közt van

I have also been to Hong Kong.

I am also studying economics.



Segédigék után

I can also speak French.

I should also be there.


----too-t pozitív mondatban használjuk mint egy az előző mondathoz társuló megjegyzés és ebben a formában ugyan azt jelenti csak máshol helyezkedik el.



Jane speaks French. Sam speaks French too.



ELHELYEZÉS


a mondat végére kerül

I am Canadian too.


fontos!!!!!!!!!!!!! hogy formális beszédben néha vesszővel kerülhet az alany után



Mr. Jones wanted the contract. Ms. Jackson, too, thought it was necessary.



KAVARODÁST OKOZÓ MONDATOK:



néha az első mondat negatív és a az agreeing (megjegyzés) idea pedig pozitív

The weather wasn't very appealing. I also wanted to stay home and finish my book. That's why I didn't go to the beach.


The car wasn't expensive, and I needed a way to get around town too. That's why I bought it

2014. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. szept. 21. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!