Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellé 2. nyelvnek mit...

Angol mellé 2. nyelvnek mit válasszak?

Figyelt kérdés

hali!

építőmérnöknek tanulok..angol mellé az alábbiak közül melyiket javasolnátok (melyik érné meg a legjobban?:)

-német (van német haverom aki segìtene benne /cserediákként voltam kint/)

-olasz (nagyon kedvelem a nyelvet és a kultúrát is)

-orosz (ez is tetszik..)

-arab (van egy arab szaktársam, azt mondta, hogy segít benne ha gondolom..)


Melyiket javasolnátok és miért?



2014. szept. 23. 20:58
 1/7 anonim válasza:
80%
Arab, elég népszerű és hasznos főleg így, hogy nagyon nyitunk az arab országok felé, van benne jövő, és kihívás is, ugyanis teljesen más nyelvcsalád (sémi) mint az európai nyelvek.
2014. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Yoni03 válasza:
Én az oroszt választanám.
2014. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 reptoid tudós 2 ***** válasza:
37%

Az anyanyelvi fickókról, akik szívesen segítenek. Képzeld azt, hogy külföldi vagy külföldi vagy, és hogy magyarul akarsz tanulni. Egy véletlenszerűen kiválasztott magyar ismerősöd pedig segít neked magyarul tanulni. Mennyire tudja elmagyarázni a nyelvtant, szórendet, ragozást?

Na pont annyira számít, hogy segítene benne.

2014. szept. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem igazán bíznék abban, hogy majd segít... Ha lesz ideje, stb. Inkább olasz vagy orosz, hiszen ha tetszik a nyelv, érdekel, mindjárt könnyebb tanulni, mint ha kötelező. Az arab is jó ötlet, de vkivel folyamatosan kellene tanulnod, kellene könyv, a szaktárssal legfeljebb beszélni tudnál vagy a leírt szöveget átnézi, kijavítja. Angol után könnyebb a német, azt mondják.

Azt hiszem, nem sokat segítettem. :(

Inkább arra gondolj, hogy melyik országba költöznél? Mert el nem tudom képzelni, hogy itthonról pl. az arabokhoz telefonálnál, maileznél építőmérnöki témában.

2014. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
NÉMET :)
2014. szept. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Európa legbeszéltebb nyelve a német. Mérnököknek különösen hasznos nyelv,meg persze angol után nem annyira nehéz.
2014. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha tervezel majd a diplomáddal esetleg kint is dolgozni, akkor a német érné meg leginkább talán, ott keresik a mérnököket eléggé.
2014. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!