Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyen módon mennyire tudok...

Ilyen módon mennyire tudok megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Jelenleg olyan szinten állok, hogy pl sorozatot nézek angolul angol felirattal és ha koncentrálok a feliratra és nem hadarnak a 95% megértem. Alapból rengeteg filmet sorozatot nézek, ha mindig angol felirattal nézem azzal hatékonyan sajátíthatom el a nyelvet? A jövőben a munkámhoz kelleni fog társalgás szintű angol és ezt szeretném elérni erre van kb 2 évem.

2014. szept. 28. 23:16
 1/1 Vree ***** válasza:

Szerintem ez jó módszer.


A beszélt angolt úgysem tudod tökéletesen elsajátítani (lehet, hogy még a hallott anyanyelvi angolt sem), amíg nem használod folyamatosan ilyen közegben.


De ahhoz, hogy egy interjún kiválóan megfelelj mondjuk, bőven elég lesz.


Én anno ott tartottam, hogy már a CNN-t probléma nélkül kihallottam szóról szóra, mielőtt belevágtam az első idegen nyelvű állásomba. Ott viszont 1-2 évbe került, mire a közös meetingeken nem kellett már folyamatosan koncentrálnom és nem volt úgy is 1-2 szó, amit elmulasztottam vagy nem értettem volna.


Gondolom egy idő után át tudsz majd váltani a felirat nélküli tévézésre.

Én angol nyelvű könyveket használtam, de igazából ez ugyanúgy megfelel, talán jobb is.

2014. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!