Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németországba készülők!...

Németországba készülők! Hogyan tanultok? Hogyan kezdtétek?

Figyelt kérdés

Abszolút kezdőről indulók írjanak.

Nyelvtanfolyamra iratkoztatok be, vagy vettetek egy német tankönyvet, esetleg skypos tanulás? Hogy haladtok?


2014. szept. 29. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

bár én nem vagyok kezdő, de bátorkodom írni.

Kb, eddig nagyon alap a német tudásom, ezért be fogok iratkozni egy nyelvsuliba, ahol a középfokot megcsinálom, ha minden jól megy a felsőfokot is, ezután tervezem a kimenetelt Németország/Ausztriába.

Én a szavakat kb. egy két elolvasás után már tudom, de a német nyelvtannal hadilábon állok egy kicsit, úgyhogy arra kéne rágyúrnom majd főként.

2014. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hajlok a nyelvsuli fele én is, de két helyen is dolgozom, s bár tudnék időt szakítani egy délutáni tanfolyamra, de tudom, hogy amellett hogy bejár az ember, még otthon is kell tanulni az órákra, ami heti 3 alkalmas tanfolyamnál már egy kicsit sok lenne.

Gondolkodom még a magántanárnál, és első körben A2 szintre kell eljusska,hogy megkapjam a külföldi állást, és nem tudom, hogy melyik jobb, ha 100 órát lehúzok heti 3*5 órával vagy ha magántanárnál mondjuk csak 40-50 órát...

2014. szept. 30. 10:11
 3/3 Singham ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy kérdező, akkor nagyon fontos a tanár. Elég bonyolult a nyelvtana, amit tanár nélkül kínszenvedés megtanulni egy idő után.

Ja, és jó tanács: ha tényleg jól akarsz beszélni németül, akkor hallgass, olvass meg nézz mindent német nyelven majd.

2014. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!