Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánnyelvet tanulók! Hogy...

Japánnyelvet tanulók! Hogy kezdtetek hozzá?

Figyelt kérdés
Kisvárosban élek és nem tudok arról, hogy lenne japánt tanító ember a közelben. Főiskolát már találtam, ahol van japán szak, de azért nem szeretném alaptudás nélkül kezdeni. Szeptembertől leszek 10.-es, szóval van még 3 évem, de leginkább nyáriszünetekben tudnám csak tanulni addig.

2014. júl. 5. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rajzolgattak. Hiraganát és Katakanát. Meg vannak a Kanji-k, de az egy külön mese. Bocs, ha rosszul írtam, hülye vagyok a japánhoz :)
2014. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaaj, igen.. Az lemaradt, hogy most még maradnék a latin betűknél: )
2014. júl. 5. 14:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kezdtem el, hogy először megtanultam a hiraganákat és katakanákat írni-olvasni, majd alapszavakat tanultam szintén írni és olvasni, úgy, hogy hozzá mindig odaírtam latin betűkkel a kiejtését. Aztán ha már volt egy kisebb szókincsem, megnéztem a leggyakrabban használt igéket, és azok ragozását írtam és írtam, míg meg nem maradt. De nem egymás után 30-szor, hanem reggel, délben és este leírtam párszor, majd félreraktam, és megnéztem a másikat. Következő nap újra elővettem, és addig gyakoroltam, míg nem sikerült fejből hibátlanul leírnom napok múlva is. A nyelvtani résszel és a mondatalkotással addig nem is foglalkoztam. A legtöbbet az írásra és az olvasásra kell fordítani, beszédben gyorsabb tanulni.
2014. júl. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha netről tanultad, be tudnád linkelni, hogy honnan?
2014. júl. 7. 00:47
 5/12 SeinHime ***** válasza:
100%

Ha japán szakra akarsz menni, igazából nem kell alaptudás :) Én innen néztem leckéket:

[link]

Egyébként szerintem érdemes lenne a hiraganákkal és a katakanákkal kezdeni, úgy könnyebb lesz szerintem. Ha más nem, akkor is legalább a hiraganákat jegyezd meg. Nem nehéz, gyorsan megy :)

2014. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. júl. 7. 23:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, netről tanultam, de csak angol nyelvű oldalakról. Ha az megfelel, délután belinkelem őket.
2014. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megköszönném: )
2014. júl. 8. 09:49
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

https://www.youtube.com/user/japanesepod101

[link]

[link]

[link] /blvarchive.htm


Ha valami még eszembe jut, akkor küldöm.

2014. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Arigatouu.
2014. júl. 8. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!