Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német újratanulás? Hogyan?...

Német újratanulás? Hogyan? Anyanyelvi vagyok

Figyelt kérdés

szaisztok. 3 évesen tanultam meg beszélni két nyelven.Magyarul (anyukám magyar) és Németül (apukám osztrák volt)

így ment ez 9 éves koromig mikor édesapám elhunyt.iskolába tanulom de nem használom nagyon a nyelvet.

mára a szókincsem egy része megmaradt,de mondatot össze rakni nagyon nem tudok..leülni és nyelvtant tanulni nem tudok,mivel az istennek nem értem meg.

Graz és Bécsi nyelvjárást tanultam..

hogyan tudnám a legegyszerűbben vissza hozni?

próbáltam filmet nézni meg hasonlók,de nem ment sajnos.

szégyellem hogy 1-es német nyelvtan dolgozatot írtam,és idővel vissza akarok menni a határhoz,és ahhoz szeretném vissza hozni..köszi



2014. okt. 14. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne menned egy többhetes nyelvtanfolyamra vagy valami cserediák-kapcsolatra, rögtön visszajönne. Szóval nyelvi környezetbe kell menned. Filmet csak nézzél továbbra is, legfeljebb először felirattal, de aztán utána ugyanazt felirat nélkül. Ez a tudás benne van a sejtjeidben, csak elő kell hozni. A nyelvtant neked nem iskolai módon kell tanulnod. Egy anyanyelvi társalgópartner is jó lenne.
2014. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sajnálatos dolog.


Viszont, örülők is de, nem a te károdon!


Te vagy az ékes példája a magyarországi idegen nyelvoktatás életszertűtlenségének.


Sajnos nem tudok segíteni, de nagyon várom a hasznos válaszokat én is.

2014. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BringaManó ***** válasza:
És minek örülsz, #2-es?
2014. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy most?
2014. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anyukáddal nem tudnál gyakorolni?
2014. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves BringaManó!


Mégis, minek örüljek?

Az idegennyelvi tananyag irrealitásának?


üdvözlettel:

#2-es

2014. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:
Nem tudom. Úgyértettem, hogy azt írtad, hogy örülsz valaminek, csak aztán nem derült ki, hogy minek... Ezért kérdeztem.
2014. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszát ...most lettem 16..(fiú)

én nem feltétlen hibáztatom az oktatási rendszert.2. éve olyan tanárom van aki egy angyal és külön oda figyel rám,és nem a könyvből tanít,hanem valóban azt hogy értsünk németül,tudjunk válaszolni és írni.csupán nekem vannak gondjaim a koncentrációmmal..:)

2014. okt. 15. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, el van az raktározva az agyadban és mivel 2nyelvű vagy, könnyen tanulsz nyelveket (kísérletek igazolják ezt kétnyelvűeknél) Mivel a nyelvelsajátítás még az un. "kritikus periódus"-ban történt, vissza tudod hozni. Olyan könyvet lenne érdemes beszerezni,ami DaZ, azaz Deutsch als Zweitsprache. Nézz filmeket és hallgass rádiót,nem baj, ha kezdetben nem érted. Keresd anyanyelvűek társaságát neten keresztül,akikkel beszélgethetsz akár skype-on is. (babbel.com) Ui: a magyar iskolákban szinte csak a Bundesdeutsch-ot tanítják, Neked inkább olyan kellene (filmeknél is) ami osztrák-német.
2014. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat! :)
2014. okt. 16. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!