Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem értem a filmeket...

Miért nem értem a filmeket angolul, amikor jó vagyok angolból?

Figyelt kérdés
Tudom a nyelvtant, van szókincsem is, felsőfokú nyelvvizsgám, de a filmeket mégsem értem. Az a baj, hogy túl gyors és mire felfogom addigra már vagy még két mondat elhangzott amin megint gondolkodhatok. Szóval egyszerűen képtelen vagyok követni, túl gyorsan beszélnek vagy nemtudom mi lehet a probléma. Van még valaki ugyanebben a cipőben? :) Mi erre a megoldás?

2014. okt. 22. 20:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A szóismétlésemért a kérdésben elnézést. ^^
2014. okt. 22. 20:28
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért van így, mert a filmekben egyrészt gyorsan beszélnek, igen, másrészt pedig sok a szleng, olyan kifejezés, amit nem tanítanak a sulikban.

Szerintem erre egy megoldás van (amennyiben persze nem tudsz kijutni angol nyelvterületre, mert ott aztán kikupálódsz teljesen) : folyamatos gyakorlás, sok film megnézése! Így idővel javulni fog az értésed. Nem máról holnapra, de lényegesen jobb lesz, meglátod.

2014. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert a felsőfokú nyelvvizsga csak egy papír, de valódi tudást nem ad.

Nézz minél több filmet vagy angolul beszélő műsort, idővel megérted majd a szöveget is.

2014. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Nekem ez több mint furcsa. Én pár napra voltam 10 évvel ezelőtt a középfokú nyelvvizsgától, de nem volt pénz rá, így elmaradt.

Nem is volt rá szükségem, de ha akadt bármi angol "cucc" akkor nem okozott gondot semmi.

A mai napig sem probléma egy angol nyelvű film.

2014. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is gond a fentieken felül,hogy egy filmben sok a környezeti zaj és a látvány is elvonhatja a figyelmet.

Szerintem érdemesebb előbb olyan hanganyagokkal kezdeni,ahol minimálisak a zavaró tényezők.

2014. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a szóismétlésért.

Egyébként próbáld meg pl a BBC rádió nemzetközi vagy helyi klub adását. Én most még olyan dolgon gondolkodom,hogy jobb lenne könyv amit felolvasnak.

2014. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy érted hangoskönyv utolsó? Abból találtam egy csomót angolul a youtubon :) Most azt találtam ki, hogy a trónok harcát a könyvvel együtt olvasom, miközben elindítom a hangoskönyvet. Meglátjuk működik-e :) Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.
2014. okt. 23. 01:13
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem az a baj, hogy nincs hozzászokva a füled a "mindennapi angolhoz". Ezt úgy tudod legjobban fejleszteni, ha minél több videót és filmet nézel angolul. A filmeket, ha nagyon nem megy, akkor magyar felirattal, de azt tanácsolom, hogy minél előbb álj át az angolra, több okból is.

-ha ismeretlen szót hallasz, egyből látod, hogy hogy kell leírni, és meg tudod keresni

-mivel nem két nyelvre koncentrálsz, ha az agyad rááll az angolra, úgy meg fogod érteni a filmet, hogy fejben nem konvertálsz át mindent folyamatosan magyarra.

Még két tanács: kezdésképp próbálkozz valami könnyed, a "jelenben" játszódó filmmel, mert azoknak a szókincse a legalapvetőbb, a mindennapi beszédben megjelenő kifejezéseket látod (szlenggel együtt), így nem lesz annyi ismeretlen szó benne, mint egy "középkori" filmben.

Valamint próbálj meg kiírni NÉHÁNY új szót, ami esetleg sokszor megjelenik, de nem ismered, és a film végén kiszótárazni, megjegyezni, de próbáld meg inkább összességében megérteni a mondanivalót, mint azon görcsölni, hogy mit jelenthetett az a 2 ismeretlen szó.

2014. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

[link]

ezt is ajánlom

Meg a duolingo is jó ilyen szempontból.

Illetve

[link]

Itt sok dolog is van,de ez amit linkeltem egy adott szót tartalmazó mondatokat szed csokroba és az első leggyakoribb szó amit most linkeltem.

2014. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) Ez az első link nagyon szuper... Már egy órája elvagyok vele :D Hasznos tényleg!
2014. okt. 23. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!