Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem értem a filmeket...

Miért nem értem a filmeket angolul, amikor jó vagyok angolból?

Figyelt kérdés
Tudom a nyelvtant, van szókincsem is, felsőfokú nyelvvizsgám, de a filmeket mégsem értem. Az a baj, hogy túl gyors és mire felfogom addigra már vagy még két mondat elhangzott amin megint gondolkodhatok. Szóval egyszerűen képtelen vagyok követni, túl gyorsan beszélnek vagy nemtudom mi lehet a probléma. Van még valaki ugyanebben a cipőben? :) Mi erre a megoldás?

2014. okt. 22. 20:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben járok,középfokú nyelvvizsgám van,készülök a felsőfokúra,de a filmeket én sem értem:D Angol felirattal nézem.
2014. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Tudom a nyelvtant, van szókincsem is, felsőfokú nyelvvizsgám"


Most bocs, hogy ezt kérdezem, de tényleg felsőfokú nyelvvizsgád van?


Akkor a szöveges feladatokat hogy oldottad meg?

A filmben ugye ott van a kép is, ami még egy ostobának is érthető.


(én pl. egy szót sem, de tényleg, nem tudok oroszul, és egyszer néztem egy orosz filmet, de mivel voltak ugye a szereplők, meg a történések, mindent értettem!!!!, jó persze nem nyelvtanilag)


Én anno amikor még csak az alap és a középfok között "lebegtem" akkor sem volt gond egy angol nyelvű mese vagy film, mert pár szó vagy nyelvtani fordulaton kívül mindent értettem.

2014. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Semmi gond, megbocsájtva, az ostoba szó viszont nem tetszik :) Felsőfokú nyelvvizsgát nem olyan nehéz letenni... nem értem miért kérdőjelezed meg...

Én nem meséket nézek, hanem angolszász filmeket, többnyire fantasy világban játszódóak. Meg egyéb fantasy sorozatokat. Trónok harcát is angolul olvasom, nincs vele gondom, néha előveszem a szótárat, de 90-95%-ban megértem. Gyakori itt az archaikus nyelv, de új szó nagyon nincs, inkább az van, hogy túl gyors, hallom, értem, de nem elég az idő gondolkodni és már el is hangzott még két mondat, amin lehet agyalni ezáltal pedig ugye lemaradok. Persze ha nem értek minden szót, attól még nem maradok le... látom, hogy mi történik, nem vagyok "ostoba" egyszerűen zavar, hogy nem a képet nézem, hanem az írást alul ( Mert a látványeffekteknél, fantasy filmeknél, szép jeleneteknél nem jó mindig olvasni ugye... ) És azt is meg kell jegyeznem, hogy ahány színész annyiféle akcentus, kiejtés, brit angol, amerikai... elharapja-e a szavakat a színész ...stb sok minden közrejátszhat, ha az ember nem érti, de attól még messziről sem ostoba.

2014. okt. 24. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!