Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol igeidők, segítene valaki?

Angol igeidők, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Egy nyelvkönyvből van ez a szöveg:


On Friday .... (megoldás: break up) for the holidays. My friends and I have got a great weekend planned. On Friday evening we ... (are having) a party to celebrate the end of the college year. Then we ...(are starting) our mini adventure - on Saturday morning we ... (are going to get up) early - that's the play anyway - to drive to Dover to catch the farry to France. The boat ... (leaves) at 9.30.


Nem értem, hogy miért ezeket az igeidőket használja. Egyik esetben sem. Azt tudom, hogy használhatok Simple Present igeidőt arra, hogy valamit a jövőben fogok csinálni, de nem értem,h miért pont azoknál a mondatoknál használta, illetve ahol használta a going to-s szerkezetet, ott miért nem lehet pl present continuoust.


Köszönöm előre is a segítséget.


2014. okt. 24. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű jelen két helyen van. Az első mondatot nem tudom értelmezni, mivel nincs alanya. A komp azért indul present simple-ben, mert menetrend szerinti eseményről van szó; ez tulajdonképpen nem jövőbeli esemény, nem hétfő reggel indul, hanem minden hétfő reggel. Tehát rendszeresen ismétlődik, tehát jogos a present simple.

Ahol 'are going to get up' van, ott valószínűleg azért nem 'are getting up', mert a felkelés kevésbé tudatos, bizonytalanabb cselekvés, bár ebben nem vagyok biztos. Én nyugodtan használnék ott is folyamatos jelent. (Mellesleg a 'be going to' szószerkezet is folyamatos jelen.)

A többi helyzetben, ahol ténylegesen folyamatos jelen van, ott ennek az az oka, hogy tervezett események, ill. az első még folyamatos is a használt időhatározóhoz képest (evening).

2014. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, lemaradt a "we" (On Friday we...).

Érthetően leírtad.

2014. okt. 25. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!