Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha spanyolul szeretnék megtanu...

Ha spanyolul szeretnék megtanulni, akkor a spanyol nyelvvizsgámmal hol tudnék majd elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban választani lehet majd ugye, hogy angol mellé mit szeretnék és mivel a németet utálom, próbálkoztam vele de hagyján csak ha 2 szót ki tudok mondani, szóval az felejtős számomra,és a másik lehetőség a spanyol ami nagyon tetszik :) Hol tudnék ezzel elhelyezkedni majd? :)

2014. nov. 1. 09:47
 1/4 anonim válasza:
Önmagában egy spanyol nyelvvizsgával nem fogsz tudni elhelyezkedni, de minden szakterületen előnyt fog jelenteni, ha több nyelven is beszélsz. Szerintem azt válaszd, amelyikről tudod, hogy a 4 év alatt valamennyit meg is tanulsz. Én pl. németet szerettem volna, de a német tanárról tudtam, hogy szörnyen tanít, ezért mentem spanyolra, mert ott legalább egy alapszintet össze tudtam szedni. :)
2014. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze nem is önmagában a spanyollal akarok, mert melette még majd úgy is szeretnék egy angol felsőfokút, és mivel az ország egyik legjobb spanyol tanára tanít ott, elmondása szerint a 4-ik év végére középfokú-t mindenki le tudja tenni szóval :) remélem beválik majd a spanyol :D
2014. nov. 1. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Angol-spanyollal tobb helyen is keresnek dolgozot (call center, konyveles) Budapesten.

Viszont nem nyelvvizsgaval hanem nyelvtudassal tudsz majd elhelyezkedni. Nekem angolbol egy osregi van, spanyolbol nincs. Soha sehol nem hianyzott. Szoval ha nem tovabbtanulashoz kell, a nyelvvizsgakat elfelejtheted.

2014. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pl. recepción. Én angolból felsőfokon beszélek, tanítom is, most spanyol felsőre készülök, ezen kívül van még portugálból és németből egy-egy középfokúm, de azokat inkább letagadom:D Rokonom szállóban dolgozik, és mondja, hogy nagyon keresett a nyelvtudással bíró ember. Spanyol turistákkal pl. szinte senki nem tud kommunikálni, annyira nem beszélik az angolt, ha meg igen, azt is totál érthetetlenül:D
2014. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!