Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a legkönnyebb?...

Melyik nyelv a legkönnyebb? Ezek közül (lent)

Figyelt kérdés

Szóval nyelvet kell választanom, első sorban azt szeretném megtudni, hogy melyik a legkönnyebb és a legnehezebb. Ezek közül: NÉMET, LATIN, OLASZ, SPANYOL, OROSZ.

Várom válaszaitokat:)


14/L



2014. nov. 1. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A spanyol a vilag legkönnyebb nyelve.
2014. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

igen a spanyol. a spanyoloknak.

Szerintem egyénfüggő.

2014. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legbonyolultabb ezek közül a latin -
2014. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlackHand ***** válasza:
Én tanultam latint, utána az olasz igen könnyű. Fordítva már nem az, az olaszok szerint. :-) Viszont a spanyol és az olasz könnyen megtanulják egymás nyelvét, sokan a spanyolt tartják egyszerűbbnek. Az orosz hasznos, praktikus, de azért nehezebb, mert még az írást is meg kell tanulni külön.
2014. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, az újlatin nyelvek nem mondhatóak túlságosan nehéznek. Én olaszt és franciát tanulok és egyik sem vészes. Azelőtt tanultam németet is, no, az már sokkal komplexebb.

Ezek közül Európában kétségkívül a német a leghasznosabb, de ha könnyebb nyelvre vágysz, én az olaszt javaslom. Spanyolul világszinten ugyan többen beszélnek, de Európában viszont Olaszország jelentősebb, mint Spanyolország, itthon is sokkal több olasz cég működik, mint spanyol.

2014. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy ennek ellenére itthon már többen tanulnak spanyolul, mint olaszul. Viszont a két nyelv közül végül is szerintem azt válaszd, amelyik jobban tetszik, egyikkel sem járhatsz olyan rosszul. :)
2014. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő,de talán a spanyol és/vagy olasz.

(A latinról tudom ,hogy bonyolult.A németben és az oroszban vannak nemek,viszonylag sok ragozás /főneveké például,de oroszban ragozzák a mellékneveket,néha a számneveket is,a mutató névmást stb.Persze megtanulható,meg egy elég logikus nyelv szerintem,de mivel a legkönnyebb nyelv érdekel,azért írtam le,hogy a spanyolt vagy az olaszt tartom a legkönnyebbnek.A németet és oroszt az említett dolgok miatt sem,és a latint sem.

Orosznál van cirill betűs írás is,amit meg kell tanulni,de amúgy az önmagában nem nehéz.

Igazából az is egyénfüggő,hogy pl. kinek mi a nehéz és a könnyű (nekem pl. kifejezetten könnyű a francia,de sokan meg nehéznek tartják.Nekem az orosz is megy,de a nyelvtana pl. annak sem a legegyszerűbb.És tényleg egyénfüggő,kinek melyik könnyebb.

Az viszont érdekelne,hogy az angol az mennyire megy jól?

2014. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2014. nov. 16. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!