Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni angolul 3hónap alatt?

Figyelt kérdés
Nem perfekt,hanem csak,annyira h megértsem,és tudjak válaszolni..
2014. nov. 2. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Szorgalommal és magántanárral!
2014. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hallgass egyszerű angol számokat (pl. Beatles) és olvasd hozzájuk a dalszöveget (googleben xy dal - lyrics).

Nézz sorozatot vagy filmeket, felirattal (eleinte magyar, később angol, akár többször megnézve ugyanazt a filmet, és látni fogod hogy egyre többet értesz).

A környezetedben próbálj keresni angolul tudót, és beszélgessetek minél többet.

2014. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ezek olyan lehetetlen dolognak tűnnek,kivéve talán,ha nap mint nap szinte csak ezt csinálod egy olyan tanárral,aki más nyelven szinte meg se akar szólalni..
2014. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abból nemfog tanulni, ha egy összefüggő hablagyot néz. Oké, hogy pár szót megjegyez egy idő után, de azért egy filmbe nem csak szavak vannak dobálva, így nem fogja érteni. Abból, hogy nézi, nem tanulja meg az igeidőket és a mondatszerkezeteket.

A filmezés jó dolog annak aki már a kiejtést gyakorolja és a nyelvtannal tisztában van.


Alapfok összejöhet könyv+hanganyaggal 3hónap alatt, ha szorgalmas vagy, de heti 1óra magántanárt azért ajánlok hozzá.

2014. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem egy egy hónapos intenzív nyelvtanfolyam nagyon sokat segített (minden hétköznap napi 5 óra), aztán utána sokat olvasgattam tanulószövegeket meg gyerekkönyveket, amiket könnyű érteni, illetve sok tanulószöveget hallgattam pl a BBS learning-en, szótárazgattam, meg próbáltam magamtól mondatokat kreálni a megtanult szavakból mindig és mindenkitől kérdezgettem, hogy hogy lenne jó... De az alapokat szerintem felnőtt korban tanár nélkül megtanulni nagyon nehéz úgy, hogy meg is tudj szólalni. Vagy legalábbis nekem nem ment.
2014. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
esetleg próbáld ki a duolingot, nem tudom az mennyire hatásos
2014. nov. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!