Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet anyanye...

Mennyi idő alatt lehet anyanyelvi szinten megtanulni angolul? Egy olyan embernek aki jó nyelvérzékkel rendelkezik.

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 01:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni. Ki mennyire kitartó, mennyi nyelvérzéke van, mennyire képes angolként gondolkodni, mennyire szereti a nyelvet.

Én például 15 éves korom óta kint élek Angliában. Ide jártam suliba, itt érettségiztem le, jelenleg itt tanulok technikusi szakmát. Társalgási szinten beszélek angolul, de ez nem egyenlő az anyanyelvi szinttel. Nyilván még ma is vannak olyan szavak, kifejezések amiket még én sem tudok. Mindezt 7 év alatt értem el, úgy, hogy soha nem tanultam angolul

Vagy itt az anyum. Ő halláskárosult (nagyot hall) diszlexiás, pocsék a nyelvérzéke. és 7 év alatt még ma sem tud angolul kommunikálni. Épp, hogy az alap angol megvan neki. Pedig évente mindig elmegy angol tanfolyamra, de egy bizonyos idő után nem tud tovább fejlődni.

22/L

2014. nov. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
ez tőled is függ,hogy mennyire vagy kitartó,mennyit foglalkozol vele.Pár év alatt meglehet,főleg ha nyelvtanfolyamra jársz,asszem ilyen intenzív kurzusra.De főleg az segít,ha olyan közegben vagy.Ismerősöm 15 éves,7 évet élt Amerikában és már felsőfokú szinten beszél angolul,van amikor a szavak magyarul nem is jutnak eszébe,csak angolul:DD De ha ezt nem teheted meg,nézd a filmeket angolul meg ilyenek
2014. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!