Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri spanyol kéttannyelvűre...

Megéri spanyol kéttannyelvűre mennem?

Figyelt kérdés

Eddig németet tanultam, abból meglesz az alapfokú. Károlyit szeretném megcélozni, és a kezdő orosz tagozatot (második nyelv). Így lenne spanyolból egy emelt, oroszból pedig egy közép- vagy emelt. Aztán, ha nagyon kell, angolt tanulnék önszorgalomból + magántanárral.

Megérné ennyi nyelvet tanulni? :S



2014. nov. 3. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol két-tannyelvűsként mondom, hogy szerintem igen.
2014. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) remélem, jól döntök
2014. nov. 4. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott nincs angol? Mert anélkül nagyon el leszel veszve, közben meg nem hiszem, hogy lesz energiád még egy harmadik nyelvet is tanulni. Németből pedig nem tudom, hogy a nyelvvizsgára gondoltál-e, de ha igen, alapfokút ne tegyél, az csak pénzkidobás. Manapság az alapfok is B1-es szint, a középfok meg B2, szóval csak egy kis hézag van már köztük, de az alapfok meg sehol nem érdekel senkit.
2014. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyol kéttannyelvűre járok és nagyon sokat kell tanulni, hiszen nehezebb mint az angol érzésem szerint, de szerintem megéri teljes mértékben! :D
2014. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hmm.. :) ment a zöld kéz nektek is. Nagyon szeretem a spanyol hangzását, már azért is szeretném tanulni. Angolt szerintetek nagyon nehéz lenne otthon tanulni, vagy egyáltalán nem lesz rá időm a Károlyiban? Utolsó, gondolom te se vagy Károlyis :/ Aki oda jár, az írjon!!
2014. nov. 6. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!