Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az emelt angol...

Mennyire nehéz az emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés
Előrehozottan 96%os középszintű érettségit írtam, emelten a 90%ot céloztam meg de ugye mióta leérettségiztem most júniusban azóta nem is jártam be angol órákra és az angol tanár szerint nem fog menni a 90%, mert kb. lehetetlen. De én még kb. februárig nem nagyon akarok bejárni, nagyon sok a tanulnivaló egyébként is. Anglisztikára akarok amúgy menni, ezen az emelt érettségimen múlik az hogy felfognak e venni, mert 10% már +-20 pontot jelent és ha 90%-ra írnám 430 pontom lenne és akkor már nyugodtan lennék... a minimum az 70%, ha annál rosszabbra írom nem fognak felvenni se (idén 365 volt a ponthatár, attól félek még feljebb is fogják vinni..) Egyébkétn a középszintű érettségi úgy lett 96%, hogy előtte 2-3 napot tanultam rá... ha az emeltre elkezdenék készülni már előtte egy hónappal akkor sikerülne elérni? Vagy tényleg annyira nehéz? Valaki segítsen mert kétségbe estem :(
2014. nov. 12. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
A tanárok mindent mondanak,amúgysem az órára bejárás a lényeg hanem hogy mit sajátítasz el valóban! Gyakorold a tipus feladatokat,nézz videót,olvass szövegeket stb. Ha ezek megvannak nem kell neked bejárnod az órákra sem!
2014. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Csak osztani tudom én is az előttem szóló véleményét. Ha 96% lett a közép, szerintem simán van esélyed egy kis gyakorlással 90-re vagy a fölé írni az emeltet.

Én nem érettségiztem középszinten, az emelttel kezdtem, és úgy, hogy töltögettem szorgalmasan az előző évek feladatsorait (meg persze a sorozatok, filmek, könyvek, YouTube segítségével) 96% lett.

Amúgy én is anglisztikára akarok menni, az ELTE-re (oda tavaly 397 volt a ponthatár)

2014. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!