Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy Olasz nyelvet...

Angol vagy Olasz nyelvet válasszak második nyelvként?

Figyelt kérdés

Általánosban németet tanulok és nagyon szeretem.Jövőre a helyi gimnáziumba megyek tovább tanulni és nem tudok dönteni. Igazából az olasz közelebb áll a szívemhez.Az angolt azért nem szeretem mert a mai modern gyerekek angol rövidítéseket meg egyéb hülyeségeket használnak.

Segítsetek



2014. nov. 12. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

angolt!

tanulom/tanultam mindhárom nyelvet (egyébként az angol a kedvencem), és én úgy érzem, hogy az angol elengedhetetlen a mai világban.

az olasz is szép nyelv, de szerintem azt csak inkább hobbiként tanuld...

2014. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudunk segíteni, neked kell döntést hoznod.

A német Európában hasznos, a fél kontinens beszéli, de a világnyelv az angol, azzal bárhol el lehet boldogulni, azzal bárhol el tudod adni magad (munkahely szempontból).

Az olasz egy szép nyelv, de nem világnyelv, csak egy szűk területen "eladható".

Mi a hosszútávú célod a nyelvtanulással?

Gazdasági szempontokat figyelembe véve az angol nehezen kerülhető meg, bár nem lehetetlen feladat az sem, de erről neked kell döntened.

Az olasz nyelv magyarnak viszonylag könnyen tanulható, és jó alap a többi latin nyelvhez (spanyol, portugál, francia), de gazdaságilag nem túl erős a magyar-német-olasz nyelvtudás, hacsak a másik fél nem olasz, vagy német...

2014. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én most vagyok kilencedikes első nyelvem az angol, második az olasz, szerintem mindkettő szép nyelv, de az angolnak nagyobb hasznát vennéd a mai világban, legtöbb munkahelyen már elengedhetetlen az angol nyelv beszélése.
2014. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy nekem kell döntést hoznom.Nem akarok nagyon nagy dolgokat csinálni ezért gondoltam hogy az angol nem lenne hasznos. Pap szeretnék lenni és ezét (is) szeretném az olaszt tanulni mert a latin nagyon közel áll az olaszhoz.

Abban is igazatok van hogy az angol hasznosabb.

2014. nov. 14. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazság szerint nem tudhatod, hogy mi leszel később.

Amikor gimis voltam, ráadásul 11.es, akkor jött az az ötlet, hogy hova menjek. Azóta a fősulin vagyok, azon a szakon.

Lehet,elmúlik nálad a papság,de lehet nem. Ezzel nem sérteni akarlak.


Szerintem tanulj a suliban angolul.

Talán szabadidődben olaszt.

2014. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De édes vagy!! Mindenképpen az olaszt válaszd! A teológiai tanulmányokhoz elengedhetetlen az olasz nyelv beható ismerete. Gondolj például II. János Pál pápára aki a beiktatása után rögtön szabadkozott, mert nem tudott olaszul... :) Az olasz nem mellesleg gyönyörű nyelv és hidd el, nagyon jól hasznosítható is. Egyébként teljesen egyetértek veled, számomra is azért vált visszataszítóvá az angol, mert egyesek förtelmesen használják és nagyon kevesen beszélik helyesen, ellentétben mindenki tud egy kicsit, de sokszor ez kevés és minőségtelen tudás. Ha jól megtanulsz olaszul, mindig ki fogsz tűnni a tömegből, jobban mint az angollal. Egy német és olasz kombó pedig nem rossz. A helyedben azonban később, ha szükségét érzem neki veselkednék az angolnak is, a misszionárius tevékenységekben majd nagy hasznát veheted. ;) Ha bármi kérdésed lesz az olasz tanulással kapcsolatban írj nyugodtan privát üzenetet, szívesen válaszolok. :)
2014. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!