Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha sokat nézek németül tévét,...

Ha sokat nézek németül tévét, képes vagyok megtanulni beszélni németül? Vagy ez kevés?

Figyelt kérdés
Nagymamám egyik ismerőse azt mesélte nagyimnak, csak németül nézett tévét, és a nulláról így tanult meg németül..... :)

2014. nov. 16. 21:25
 1/1 anonim válasza:

Szia! Nem lehet, de sokat segíthet. Azonban a tanulást semmi sem helyettesítheti.

Én például angolul sorozatokból, könyvekből tanultam meg alapfokon, később pedig külföldön sajátítottam el egyfajta nyelvtudást.


(De: a legnagyobb ellenérv: miután megértettem az angol sorozatokat, azt hittem, ejha profi vagyok, és jött a koppanás, amikor kimentem külföldre: 2 hétig is eltartott, amire ráálltam, és minden nap tanultam valami újat - és még most kezdek eljárni magántanárhoz. Egy szóval: teljesen más, amikor nézel egy műsort, és érted, mint amikor face to face kérdezhetnek tőled (+akcentus) random, és utána neked kell válaszolnod, felhasználva az addigi tudásodat.)


Az első fontos dolog, ha tv-ből akarsz tanulni egy nyelvet, hogy legyen felirat, így rád ragadnak a kifejezések.Viszont: a német nyelvben a nyelvtan, a ragozások nagyon "erősek", így mindenképp ajánlott mellette megtanulni az alapvető nyelvtani szabályokat. A személyes véleményem az, hogy hasznos lehet német nyelvű adásokat nézni, de ha mellette nincs felirat és/vagy nem tanulsz, nem fogod soha elsajátítani a nyelvet - és erre akkor fogsz rájönni, amikor először találkozol egy némettel, ne adj Isten, egy osztrákkal és lefagysz.


Remélem segítettem! :) Sok sikert és kitartást!

2014. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!