Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előrehozott angol érettségiről...

Előrehozott angol érettségiről van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Mennyit készültél rá?Tagozatos/kéttannyelvűs voltál,vagy nem?MIkortól kezdtél el készülni?Közepet vagy emeltet csináltál?


Én lehet,hogy megpróbálnám,11-es vagyok,de emeltet szeretnék.


2014. dec. 7. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem készültem rá, nem voltam kéttannyelvűs, csak egy közepesen erős gimnáziumba jártam. Amikor még általánosba jártam heti 2-3 angol órám volt, gimnáziumba heti 4-5. De főleg számítógépes játékokból tanultam meg angolul xdd emelt szinten érettségiztem 10. osztályban, 92%-os lett.
2014. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tavaly októberben csináltam. Kb áprilistól/májustól kezdtem el készülni mert augusztus elején mentem nyelvvizsgázni. Mivel az sikerült, már nem sokat tanultam utána, csak épp annyit h szinten tartsam a tudásom. Gimibe járok 5.-től kezdve kb heti 4-5 angolunk volt. Különtanárhoz is jártam heti 1x. Közepet csináltam, 96%-os lett.
2014. dec. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel csináltam emeltet, 12-es voltam. Nekem akkor már két és fél éve volt középfokú nyelvvizsgám. Nem jártam kéttannyelvű suliba, szinte egyáltalán nem készültem rá, megcsináltam a feladatsorokat az előző évekből és annyi. A szóbeli előtt elmentem 3x angoltanárhoz beszélgetni. Ennyi volt, 89% lett.
2014. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem olyan nehéz? :D

Igaz,hogy ahogy nézegettem,középfok és felsőfok között van,és az nem vészes még.


Én 11-es vagyok,tavasszal csinálnám.Nem vagyok sem kéttannyelvűs,sem tagozatos.Általánosban tagozatos voltam,a középfokúm nyolcadikban lett meg.9-10-ben lett meg a felsőfokúm.Viszont a felsőfokú tudásomon még nem ártana fejleszteni.


Egyébként járok angol tanárhoz heti 2x (1 magyar anyanyelvű meg egy amerikai-igaz,hogy az előbbivel sok órám elmaradt) és gondoltam hogy az anyanyelvi tanárral is elkezdenék készülnék.Meg vettem egy könyvet abban van 7 feladatsor,abban már szinte minden kész a levélírást és a listeninget leszámítva.

Szerintem akkor az internetről fogok még.


Gondolom ennyi elég hozzá.

2014. dec. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!