Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb mennyi idő megtanulni...

Kb mennyi idő megtanulni valakinek németül, ha (. )?

Figyelt kérdés

Üdv.

Kb mennyi idő megtanulni valakinek németül,ha kb betud mutatkozni és előtte a középsuliban csak azért tanult németet mert "kötelező volt",de nem érdekelte mert nem volt motiváció mögötte,de pár szó ragadt rá és aránylag átlátja minek hogy kéne lennie,de most kiakar menni és ezért teljesen melléül?


2014. dec. 13. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szinten.

Ha ügyes vagy akkor 6 hónap alatt középfokig eljuthatsz

2014. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem középfokig akarok,hanem kb annyira ,hogy májusban megyek ki dolgozni és ne mutogatni kelljen vagy telefonon google translatezni ,hanem aránylag "minimál társalgási" szinten alap kérdésekre tudjak válaszolni,és kb magamtól tudjak beszélni valamennyire vagy csak körülírni amit akarok.

Tehát lényegében kérdés,hogy 4 hónap alatt sikerülhet-e.

2014. dec. 13. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a cél simán megvalósítható 4 hónap alatt.

Ajánlanám a Németül könnyűszerrel nevű könyvet.

Nagyon jó, habár kicsit borsos az ára de tényleg megéri.

2014. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam,hogy előveszem az eddigi nem éppen használt könyveimet,abban a nyelvtanokat (szenvedő,1.2.3. múlt,óhajtó stb... mondatokat és egybeket) tanulgatnám,alapvető szavakat (nagy szókincsbővítés,napi 20-30 szónál is havi 600-700 szó minimum) majd fokozatosan csak német nyelvű adókat néznék,csak német nyelvű újságok,játék nyelvek,zenék stb...

Amikor pedig szerda-csütörtök és szombaton (meg néha vasárnap) nagybátyámnál lennék akkor megkérném,hogy csak németül beszéljen,és próbálok én is,ha pedig annyira kérdőjel akkor tegye hozzá magyarul és engem pedig javítson ki (amikor ott vagyok akkor napi 2-4 órát,ő amolyan művész,aki a hobbijával kombinálva keresi a kenyerét,házi wobblerekkel,én pedig barkácsolni imádok).

2014. dec. 14. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez is jól hangzik:)
2014. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!