Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell nyelvet tanulni?...

Hogy kell nyelvet tanulni? Melyik a legjobb módszer? Hogy kell tanulni?

Figyelt kérdés

Igazság szerint azt sem tudom, hogy tanulni, hogy kell.

Nem hogy egy idegen nyelvet.

Mindig is hadilábon álltam a tanulással.Sosem volt jó képességű.

De olyan jó lenne ha folyékonyan és helyesen tudnék beszélni. Több ismerethez is jutnék a világból.

Csak 30 elmúltával és több mint 10 év kihagyás után az agyam olyan, mint egy használt zokni.


Hogy,hol és milyen módszerrel érdemes nekiveselkedni?

Tanfolyamra pénzem nincs.Esetleg találok valami támogatott ingyenes dolgot. De még ekkor is gyenge képességű vagyok.Alig fog az agyam.

Nagyon reklámozzák a kreatív nyelvtanulást. Tényleg olyan jó? Mondjuk tudom, hogy otthon,egyedül tuti bukta van.



2014. dec. 19. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Azzal,hogy otthon nem lehet tanulni,azzal vitatkoznék.

Én kb napi két órát szánok rá,és egy hónap alatt eljutottam az alapok elsajátításáig.

A kifejezéseket cakkum-pakk megtanulom úgy ahogy vannak,abból is rengeteg szót meg lehet tanulni,és közben folyamatosan variálom a megtanult szavakat,mondatokba rakom fejben,és írásban is. Ha valami nem tiszta,utánanázek. Rengeteget lehet fejlődni önállóan is. Nekem sincs pénzem nyelvtanfolyamra,meg amúgy is,ennek is van jó oldala. Saját időbeosztásod szerint haladsz. Arról már nem is beszélve,hogy egy csomó online szótárnál a kiejtést is meghallgathatod,így a kiejtésed is jó lesz.

2014. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem tudom milyen nyelvet szeretnél tanulni, de ha angol ajánlom figyelmedbe a duolingót. (csináld végig, megéri)

ez meg adja az alapokat: [link]

Illetve az oxford 3000 angol szó megtanulása.

Meg kell mellé egy jó nyelv könyv is (kétnyelvű legyen)

Illetve a neten vannak oldalak, hogy külföldiekkel beszélgethetsz online, te megtanítod a nyelvedre ő meg az övére.

[link]


Meg vannak még tanulási módszerek.

[link]

2014. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
100%
Vannak jó tankönyvek is. Angolból én mindig az English Grammar In Use sorozatra esküszöm. Egyik oldalon le van írva egy (ritkább vagy gyakoribb) szabály, a túlsó páros számú oldalon van hozzá fél tucat feladat. Nincs más dolgod, mint elolvasni a szabályt, aztán kitölteni. Napi fél óra munkával szépen lehet haladni. Ha be tudsz szerezni egy tanárt/ismerőst, aki hajlandó valamiért cserébe átnézni, korrigálni a hibáidat, az persze az igazi.
2014. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is duolingo. Ne keresgélj tovább mert csak megy az idő, hanem állj neki és minden nap csináld. És ne légy ennyire pesszimista!!
2014. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

látogass el a

www.memrise.com -ra

2015. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!